1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Zoom’dan Kurumsal Üyeliklere Müjdeyi Verdi!

Zoom’dan Kurumsal Üyeliklere Müjdeyi Verdi!

wFZQ0vpt1ku5-lJadF3K_w

Dünya genelinde yaşanan Koronavirüs (COVİD-19) salgını her sektörde olduğu gibi iş dünyasında da önemli değişimlere sebep oldu. Yaklaşık 360 bin üzerinde insanın hayatını kaybettiği koronavirüs salgını iş dünyasında da önemli değişikliklere sebep oldu. Radikal kararların alındığı, milyar dolarların harcandığı sektörler görüşmelerini yüz yüze değil internet üzerinden gerçekleştirmek zorunda kaldı. Bu aşama sayesinde Zoom güncellemeleri de zoom kurumsal üyelik için fazlasıyla yararlı olmaya başladı.

Yenilikler Zoom Kurumsal Üyelik Sahiplerine Hitap Edecek

Bir çok sektörün evden çalışmaya başlaması sebebiyle 9 yıl önce kurulan ve 2019 yılının aralık ayında 10 milyon kullanıcıya hizmet götüren uygulama üç aylık kısa zaman içerisinde 300 milyon rakamına ulaştı.

Hızla artan bu rakam, milyonlarca kullanıcı artışı ve güvenlik zaafına sebebiyet verirken uygulama sahipleri yeni güncellemeler hakkında kritik bir detayı açıkladı.

Konferans odalarında yaşanan yoğunluklar ve önlemeyen boyuta ulaşan cinsel ve şiddet içerikli videoların kaynağı noktasına gelen uygulama, alınan yeni karar neticesinde zoom kurumsal üyelik sistemine geçiş yapacak.

Zoom Güncellemeleri Ücretsiz Üyeleri Üzecek

Artık yeni şifreleme sistemi ile çalışacak olan programda güncellemeler ve yenilikler ücretli üyelere tanıtılacak. Yeni geliştirmeler sadece ücretli üyelik sistemine kaydolan kurumsal hesaplar ve kullanıcılar için geçerli olacak.

Zoom programının danışmanlarından olan Alex Stamos, geçtiğimiz günlerde bu konuya resmiyet getirdi. Alex, yaptığı açıklamada artık yeni geliştirmelerin sadece paralı üyelerle birlikte kurumsal hesaplar için geçerli olacağını belirtti.

Sosyal hayatın normal akışına dönmek için bir çok ülke yeni adımlar atmaya başladı. İş görüşmeleri ve toplantıların herhangi bir risk teşkil etmediği Zoom ve Zoom’a benzer programlar üzerinden devam edeceği öngörülmekte.

Öte yandan Zoom’un gelecek günlerde bahsedilen güncelleme ve yenilik çalışmalarını hızlandırarak son aşamaya getireceği ve yakın zamanda kurumsal üyeleri için özel geliştirmeleri aktif edeceği ifade edildi.

Önerilen Yazı
Zoom Ücretli Kullanıcılar İçin Güçlü Bir Şifreleme Getirecek
Yorum Yap

Yorum Yap