1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Zoom Ücretli Kullanıcılar İçin Güçlü Bir Şifreleme Getirecek

Zoom Ücretli Kullanıcılar İçin Güçlü Bir Şifreleme Getirecek

Zoom Ücretli Kullanıcılar İçin Güçlü Bir Şifreleme Getirecek

Corona Virüsü salgını sebebiyle kullanıcı sayısında artış gösteren Zoom, güvenlik sorunlarının önüne geçebilmek için yeni planlar yaptı. Zoom uygulaması hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Zoom’u ücretli olarak kullanan kullanıcılar için daha güçlü bir şifreleme sistemi kullanılacak. Zoom Ücretli Kullanıcılar İçin Güçlü Bir Şifreleme Getirecek 

Zoom Ücretli Kullanıcılar İçin Güçlü Bir Şifreleme Getirecek

Zoom uygulamasının kullanıcılarını ücretli ve ücretsiz olarak ayırması elbette can sıkıcı bir durum ama onları da anlamak lazım. Neyse konumuz bu değil. Elbette dünya genelinde yayılım gösteren Corona Virüsü salgını sebebiyle insanların aklında bazı şüpheler yer almıştır. Şüphelerin dışında karlı çıkan uygulamalarda olmuştur. Bu uygulamalardan biri de Zoom olmuştur.

Zoom kullanıcıları tarafından uygulamada ciddi güvenlik ve gizlilik açıkları meydana geldiği tespit edildi. Hatta bu sorunlardan ötürü ABD’de bazı devlet kurumları tarafından Zoom uygulamasının kullanımı engellendi. California merkezli çalışma gösteren bu şirket hem büyüyen pazarda yer edinebilmek hem de kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bazı güncellemeler yapmaya devam ediyor.

Önerilen Yazı
FreeDOS Nedir? FreeDOS Bilgisayar Alınır mı?

Zoom, güvenlik açığını gidermek amacıyla güçlü bir şifreleme yöntemi kullanmaya başlayacak. Ücretli kullanıcılara yönelik olan bir plan hazırlandı. Kar amacı gütmeyen kuruluşların ya da siyasi muhaliflerin daha da güvenli video görüşmeleri yapabilmeleri sağlanacaktır. Şifreleme planı sayesinde güvenlik açıkları giderilecek ve görüşmeler daha da güvenilir bir şekilde yapılabilecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap