1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Ziya Selçuktan Son Dakika Okul Açılma Hamlesi!

Ziya Selçuktan Son Dakika Okul Açılma Hamlesi!

2020-07-10_17-51-09

Okul açılma hamlesi olarak yeni konular karşımıza çıkmaya başladı. Okulların açılması konusu son günlerde sürekli gündemde. Malumunuz koronavirüsü sebebiyle ilan edilen pandemi durumunda, her okul bir şekilde ilerlemeye çalışıyor. Özel eğitim kurumlarından tutun da çözüm odaklı yaklaşımlara varıncaya kadar geniş bir skala mevcut.

Ziya Selçuk bu konuda yaptığı açıklamada #OkullarıBirlikteAçacağız etiketini kullanarak paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşıma göre çocuklarımızın okullarda öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluşturmak herkes için şart dendi. Bunun için sosyal mesafe ve tedbirlerin sıkı şekilde uyulması gerektiğinin altını çizdi.

Milyonlarca öğrenci okulların açılmasını bekliyor. 31 Ağustos olarak açıklanan okul açılma sürecinde, farklı yaklaşımlar oluyor. 31 Ağustos olarak açıklanan okul açılma tarihi, her an değişebilir. Bu yüzden bazı kişiler okulun farklı tarihlerde açılabileceğini dahi söyledi.

Okul açılma hamlesi yolda!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı paylaşımda çocuklarımızın okullarına kesinlikle gitmesi gerektiğini söyledi. Çocuklarımızın okullarda arkadaşlarıyla oynayabilmesi, öğretmenleriyle sosyalleşebilmesi ve benzeri şekillerde maskeler takabilmesi konusunda yapılacak olan bütün seçimleri gibi haberleri paylaşan Ziya Selçuk, bu konuda bir öğrencinin yaptığı paylaşımı paylaştı. Ben okula gitmek istiyorum lütfen maskenizi takın, arkadaşlarımı özledim yazılı paylaşımla insanların bu konuya dair isteklerini dile getirdi.

Sağlık durumuna göre okulların açılması ertelenebilir. Bu konuya dair öğretmenlerin ve öğrencilerin de çalışmaları yürütmesi ile ilgili olarak pek çok seçenek sunması gerekiyor. Aylardır hazırlanıyoruz ve artık okulları açacağız demek istiyoruz diyen Ziya Selçuk, bu konuya dair de geniş bir çalışma mantığı üzerinde durdu diyebiliriz.

Daha gelişmiş bir yapıyla hizmet edecek olan okullar, koronavirüs konusunda çok dikkatli olacaklar ve süreçleri çok daha iyi yönetecekler. Hem yakınlık, hem sosyal mesafe hem de diğer konularda yapılacak olan sağlık çalışmalarına dair güncel çalışmaların ilerlemesi büyük bir artı sağlayacak. Aylardır hazırlanılan bu süreçler için bakalım nasıl bir ilerleme oluşmuş olacak. Bugün okullarla ilgili açılma süreçlerini en iyi şeklide ortaya çıkaran bu çalışmalar için, Sağlık Bakanı da çalışmalarını sürdürüyor.  Ortak bir karar alarak, bu karara dair en geniş perspektifte değerlendirmelerin yapılacağını söyleyebiliriz. Şayet işler istendiği gibi giderse okullar açılacak. Ama gitmezse yine tarihlerde bir revize durumu mümkün görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap