1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. YouTube’dan Çocuk İstismarı Videoları İçin Hamle

YouTube’dan Çocuk İstismarı Videoları İçin Hamle

youtube istismar

Twitter’da birkaç gün önce Youtube Çocuk İstismarı destekleyen bazı videolar yer almıştı. Bu videolar hem Türkiye’de gündem olmuş, hem de kullanıcıların YouTube’da ilgili videoyu şikayet etmelerine sebep olmuştu. Bu durumun sonrasında Youtube’dan çocuk istismarı videoları için bir hamle geldi. Peki bu hamle ne? Detaylar yazımızda..

Kan Donduran Çocuk İstismarı Videoları!

YouTube’da çocuklar için içerik üreten bazı kanalların videolarında çocuk istismarını özendirecek içerikler ortaya çıkmıştı. Amerikan versiyonlarından Türkçe dublaj yapan ”Gerçek Hikâyeler, Hikâyem Bitmedi, İşte Benim Hikâyem ve Hayatın Penceresi” isimli dört kanal, yayınladığı kan donduran videolarla kullanıcıların fazlasıyla tepkisini çekmeyi başarmıştı. Videolara gelen tepkiler çığ gibi büyüdü ve videolar YouTube’a şikayet edildi. YouTube söz konusu videolarla ilgili harekete geçmese de olaya Emniyet Genel Müdürlüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı el attı.

Önerilen Yazı
Bilim Kurulu Üyesi Uçakla Seyahat Açıklaması Yaptı

Devlet Youtube Çocuk İstismarı Videolarına Müdahale Etti

Hukukçular bahsi geçen kan donduran videoları paylaşan 4 kanal hakkında ve YouTube hakkında suç duyurusunda bulunudu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklamada da bulundu.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı yaptığı açıklamada, ”Gündem olan YouTube kanalında yer alan içeriklerde aile ve toplum yapımızı bozan genel ahlak kurallarına aykırı ve çocuk cinsel istismarı içeren ifadelerin yer aldığı tespit edilmiştir. Bakanlık olarak erişimin engellenmesi için YouTube ve ilgili kurumlar ile iletişime geçilmiş ve savcılığa başvuruda bulunulmuştur” ifadesinde bulundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü de söz konusu içeriklerin kaldırıldığını bildirdi.

Peki sizler bu videolar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap