1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. YouTube Premium Nedir?

YouTube Premium Nedir?

youtube-2

Dünya çapında en çok kullanılan video izleme platformlarından olan YouTube, YouTube Premium ile abonelerine özel avantajlar sunuyor. YouTube Premium nedir sorusunu cevaplamak gerekirse; kullanıcıların ücretli olarak siteye üye olarak standart kullanıcılardan farklı avantajlara sahip olmasıdır. 17 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye’de uygulamaya giren YouTube Premium üyelik Türk kullanıcılar tarafından sık biçimde kullanılmaktadır.

YouTube üzerinde Premium üyelik uygulaması aslında 2014 yılından bu yana farklı isimlerle kullanılmaktadır. 2014 yılında MusicKey adı ile 2015 yılından bu yana ise YouTube Red adı ile ücretli üyelik uygulaması zaten vardı.

Youtube Premium Nedir, Ne İşe Yarar?

Premium üyeliğin en büyük avantajlarından birisi YouTube Premium Music aracılığı ile video ve şarkıları reklamsız biçimde izleme keyfi sunmaktadır. Ayrıca YouTube Premium müzikleri videosuz olarak dinleme imkânı da sunmaktadır. Ayrıca YouTube Premium, Youtube Music uygulamasında diğer uygulamalar açıkken arka planda çalma özelliğini özgürce kullanabilirsiniz.

Bunun yanında YouTube için özel olarak üretilen içeriklere Youtube Originals aracılığı ile izlemek mümkündür. Bu içerikler genellikle sanatçıların Youtube için çektiği görüntüler, özel dizi ve filmler şeklinde sıralanabilir. Bu içerikleri Premium üyeler fazladan bir ücret ödemeden izleyebilmektedirler.

YouTube içerisinde yayınlanan videoların tamamını indirebilmek için Premium üyelik gerekmektedir. İndirilen bu videoları internete gerek kalmadan gayet kolay biçimde izleyebilirsiniz. Bu özellik ile beraber abone olunan kanalların yeni videoları sisteme yüklendiğinde otomatik olarak indirilebilmektedir.

YouTube Premium Ücreti Ne Kadar? Nasıl YouTube Premium Üye Olunur?

YouTube bilgisayar ile tarayıcı üzerinden kullanıyorsanız ana sayfada sol kısımda açık bulunan pencereden YouTube Premium sekmesine tıklayarak hem üye olabilir hem de gerekli bilgilendirmeleri öğrenebilirsiniz.  Mobil cihazlar üzerinden uygulama ile YouTube kullanıyorsanız sağ üst kısımda yer alan profil sekmesi altından ücretli üyelikler kısmından Premium üye olabilirsiniz.

Peki, YouTube Premium fiyat olarak nasıl ücretlendirilmektedir? Aslında bu konu ile alakalı birden fazla alternatif mevcuttur. YouTube Premium, Youtube Music ücret olarak aylık 16,99 TL ile fiyatlandırılmaktadır. 5 kişilik YouTube Premium aile paketi aylık 25,99 TL olarak ücretlendirilir. Gerekli şartları sağlamak şartı ile YouTube Premium öğrenci paketi aylık 9,99 TL ile fiyatlandırılır. Üç farklı abonelik biçiminde de 1 aylık ücretsiz deneme fırsatı sunulmaktadır. Bu 1 aylık süre dolmadan ücretlendirme başlamayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap