1. Ana Sayfa
 2. Genel Haberler
 3. YouTube Arka Planda Çalma Nasıl Yapılır?

YouTube Arka Planda Çalma Nasıl Yapılır?

youtubeeee

YouTube platformundan başka yerde müzik dinlemeyen kullanıcıların ortak problemlerinden birisi de, müziği arka planda çalmaktır. Arka planda müzik çalarken mesajlaşmaya devam etmek isteyen kullanıcılar, ne yazık ki çoğu zaman bunu başaramıyor. Biz de bu problemden tamamen kurtulun diye hem Android, hem de iOS altyapısı için YouTube arka planda çalma işleminin nasıl yapılacağını anlattık. Peki bakalım arka planda çalma işlemlerini en kolay şekilde nasıl yapabiliriz?

Android YouTube Arka Planda Çalma

Eğer kullandığınız akıllı telefonunuzun işletim sistemi Android ise, iOS platformuna nazaran biraz daha şanslısınız diyebiliriz. Çünkü Android tabanında arka planda çalma işlemini yapabilmeniz için herhangi bir ek uygulamaya gerek yok. iOS için de hangi uygulamaya ihtiyacınızın olduğunu birazdan söyleyeceğiz. Şimdi gelelim işin Android boyutuna. Android işletim sisteminde arka planda çalma işlemi nasıl yapılıyor?

 • İlk etapta Google Chrome tarayıcınızı açın.
 • Tarayıcıdan YouTube web sayfasına gidin.
 • Karşınıza çıkan mobil görünümden çıkmak için sağ üst köşedeki noktalara basarak masaüstü sitesi isteyin.
 • Masaüstü sitesi gelince istediğiniz müziği açın ve uygulamadan çıkın. Uygulamadan çıktığınız anda video duracaktır.
 • Sonraki etapta telefon ekranınızı aşağıya kaydırarak kontrol paneline girin. Karşınızda durmuş bir video göreceksiniz. Tekrardan oynatma tuşuna basarak videoyu oynatın.
 • Artık YouTube arka kısımda müziği çalacaktır.

Bu şekilde arka planda müzik dinlerken, başka bir uygulamadan herhangi bir ses dosyası açmamaya da dikkat etmelisiniz. Aksi halde tüm işlemler ortadan kaybolur ve video tamamen durur. Diğer yandan arka planda müziğinizi dinlerken sorunsuz bir şekilde mesajlaşma ve uygulamalar arasında gezintinizi, web site gezintilerini yapabilirsiniz.

iOS YouTube Arka Planda Çalma’nın İşlemleri

iPhone cihazlarından vazgeçemeyenler de, tıpkı Android kullananlar gibi bu konuda problem yaşayabiliyor. Fakat biz bunun da çözümünü sizler için araştırıp bulduk. Bakalım iOS altyapısında ara planda çalma işlemi nasıl yapılıyor?

 • Öncelikle cihazınıza Dolphin Browser tarayıcıyı indirin ve hazır hale getirin.
 • Sonrasında tarayıcıya girerek YouTube web sitesine gidin.
 • Android işlemleri gibi tüm işlemleri sırasıyla yapın ve videoyu kontrol panelinden çalmaya başlayın.
 • Video artık arka planda oynatılır durumda olacaktır.

Tıpkı Android altyapısında olduğu gibi burada da farklı kaynaklardan müzik açmamaya dikkat edin. Onun dışında arka planda müzik keyfinizi yaşarken mesajlaşabilir, farklı uygulamalarda ve internet sitelerinde gezintiler yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap