1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Yeni Yazılımcılar Yetişiyor! Sertifikalı Uluslarası Yazılım Eğitimleri Başladı!
Trendlerdeki Yazı

Yeni Yazılımcılar Yetişiyor! Sertifikalı Uluslarası Yazılım Eğitimleri Başladı!

Yeni Yazılımcılar Yetişiyor! Sertifikalı Uluslararası Yazılım Eğitimleri Başladı!

İnternet aleminin gelişim gösterdiği bugünlerde teknoloji giderek gelişmektedir. Bundan ötürü internet üzerinden yapılan meslekler de geleceğin mesleği olarak nitelendirilmektedir. Yeni Yazılımcılar Yetişiyor! Sertifikalı Uluslarası Yazılım Eğitimleri Başladı! 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde verilecek olan eğitimler sayesinde genç yazılımcılar yetişecek. Bir sitenin tasarımı, teması, şekli, şemali ve daha pek çok programın tasarlanması için kullanılan yazılım sektörü Türkiye de yeteri kadar gelişmiş değildi. Devlet tarafından ortaya çıkarılan bu eğitimler sayesinde yeni yazılımcılar yetişecek ve teknoloji alanında gelişmemiz sağlanacaktır.

Yeni Yazılımcılar Yetişiyor!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen ve liseli öğrencilerin yazılım konusunda kendilerini geliştirmeleri amacıyla Sertifikalı Uluslararası Yazılım Eğitimleri Başladı! Öğrencilerin izlemesi için sisteme yüklenen yazılım eğitimleri sayesinde yeni uygulamalar üretilebilir. Bu uygulamalar sayesinde ülkemiz daha da gelişecektir.

Yeni Yazılımcılar Yetişiyor!

Yazılım ve teknolojiyle ilgilenen gençleri sevindiren haber gecikmedi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde verilen yazılım eğitimleri sayesinde lise öğrencileri daha da gelişecek. Bugün uluslarası akredite yazılım geliştirme programları öğrencilerin erişimine açıldı.

Google ve Cisco iş birliğiyle gerçekleştirilen bu eğitimler için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı…

“Google iş birliğinde ‘Flutter ile Yazılım Geliştirme’ ve ‘Kotlin ile Yazılım Geliştirme’ Android uygulama eğitimleri, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Youtube kanalı üzerinden tüm öğrenci ve öğretmenlerin erişimine açıldı. Google ve Cisco iş birliğinde hazırlanan bu programlarla öğrencilerin mobil uygulama oluşturma, yapay zeka, gömülü sistemler, robotik, big data konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılmasını hedefliyoruz” şeklinde eğitimi daha da detaylı hale getirdi.

Önerilen Yazı
Discord Nedir ?

Flutter İle Yazılım Geliştirme

Flutter İle Yazılım Geliştirme

Androidi iOS ve Windows  gibi bilinen pek çok platformda çalışabilen uygulamalar geliştirmeyi sağlayan açık kaynaklı yazılım geliştirme kitidir. Bu sayede birden fazla platformda çalışan programlar üretecek olan gençler hem eğlenecek hem de kendilerini geliştirmeyi başaracaklar.

Kotlin İle Yazılım Geliştirme

Kotlin İle Yazılım Geliştirme

Flutter İle Yazılım Geliştirme den biraz farklı olarak yazılımcılara yardımcı olacak olan Kotlin ile Yazılım Geliştirme yüksek performanslı uygulamaların geliştirilmesi sağlamaktadır. Tüm bu yazılım dersleriyle beraber yazılım dillerinden olan Python eğitimi de uluslarası sertifikalı öğretmenler tarafından öğrencilere sunulacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap