1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Yeni Nokia 32 MP Açılabilir Kamera ile Geliyor

Yeni Nokia 32 MP Açılabilir Kamera ile Geliyor

Nokia-8.1-featured

Cep telefonu sektörünün bilinen isimlerinden Nokia yeni ve şaşırtıcı bir iddia ile karşımızda. Nokia bu kez 8.2 isimli bir akıllı telefon modelinde 32 MP açılabilir bir ön kamerası olacağını belirtti. Bu akıllı telefon Androit Q ile çalışacağı söylenen bu akıllı telefon hakkında başka ne özellikler var. Yeni Nokia 32 MP Açılabilir Kamera ile Geliyor

Yeni Nokia 32 MP Açılabilir Kamera ile Geliyor

Finlandiya merkezli Nokia’nın eski günlerini mumla aradığını söylemek mümkün. Telefon sektörünün genişlemesi ve rekabetin artmasıyla birlikte dev şirket, akıllı telefon üretimi konusunda rakipleriyle savaşamadı.  Şu sıralar, piyasaya sürdüğü çok az sayıda modelle birlikte ticari yaşamını sürdürmeye çalışıyor. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre Nokia, 32 megapiksel açılabilir bir ön kamerası olan bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Hindistan’ın önde gelen teknoloji haber sitelerinden bir tanesi olan Mysmartprice’ın iddialarına göre Nokia’nın bu modeli 8.2 ismiyle piyasaya sürülecek.

Nokia 8.1’in geliştirilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkacak olan Nokia 8.2, 32 megapiksellik açılabilir ön kamerasının yanı sıra Android Q işletim sistemine de sahip olacak. Bu da Nokia’nın ağustos ayından sonra bu telefon modelini duyuracağı anlamına geliyor çünkü Google, Android Q’nun ilk kararlı sürümü için ağustos ayını düşünüyor. Nokia 8.2 ayrıca 8 GB RAM ve 256 GB’lik depolama alanına sahip olacak.

Nokia’nın yeni akıllı telefon modeli 8.2 ile ilgili bilgiler sınırlı ancak Nokia 8.1’de Snapdragon 710 işlemcinin kullanıldığı düşünüldüğünde, Nokia 8.2’nin daha üst bir işlemciye sahip olacağını söylemek mümkün görünüyor. Nokia’nın bu yeni modeliyle ilgili daha çok bilgi edinmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Önerilen Yazı
Alkol ve Tütün ile İlgili içeriklere Facebook ve Instagram Yaş Sınırı Getiriyor
Yorum Yap

Yorum Yap