1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yeni Land Rover Defender Türkiye Pazarına Açıldı

Yeni Land Rover Defender Türkiye Pazarına Açıldı

landrover

Arazi araçlarının üretiminde ön planda durmayı başaran Land Rover, çoğu zaman bu araçlarına bir lüks hava da katıyor. Hem lüks, hem de arazi motifleriyle araç üretimine devam eden firmanın yeni nesil aracı da bugün Türkiye pazarında satışa sunuldu. Gün içerisinde bayilerde yeni fiyatıyla yerini alan Land Rover Defender, bakalım hangi başlangıç fiyatına sahip, aracın özellikleri neler?

Yeni Land Rover Defender Özellikleri

3,5 ton seviyesine kadar yük çeken ve çift kavramalı otomatik şanzımana sahip olan aracın 240 beygir güç üretebildiğini söyleyelim. Ayrıca 2,0 litre dizel bir motor yapısıyla karşımıza gelen aracın HSE, SE, S ve First Edition isimli farklı donanım paketleri de bulunuyor. Tabii ki paketten pakete fiyat değişikliği yaşanırken, aracın 5+2 oturma kapasitesi de bulunuyor.

Kendine özgü farklı bir tasarım seçeneğiyle gelen aracın, şuan için farklı bir motor veya şanzıman seçeneği de bulunmuyor. Henüz ülkemizde belirttiğimiz donanım paketleriyle gelen aracın, yalnızca farklılık aşamaları aracın içerisinde bulunuyor. Yani hangi paket olursa olsun, paketler arasında motor veya şanzıman değişiklikleri bulunmuyor.

Yeni Aracın Fiyatı Ne Kadar?

2,0 litre dizel motoruyla hem arazi şartlarına hem de şehir içi şartlarına uygun olarak üretilen araç, gün içerisinde Türkiye pazarındaki satışlarına başladı. Fiyatın başlangıç fiyatına baktığımız zaman karşımızda 1 milyon 30 bin TL gibi bir miktar görüyoruz. Ayrıca donanımsal olarak paketlerde de değişiklikler bulunuyor.

İlerleyen günlerde aracın daha detaylı incelemesini yapacak ve aracın satış durumunu bile yakından takip ederek yeni bilgi veriyor olacağız. Bakalım büyük hayallerle ortaya çıkan araç, istediği satış potansiyelini yakalayarak kullanıcılar memnun edebilecek mi? Bunu ancak ilerleyen günlerdeki satışlara bakarak anlayabileceğiz. Sizlerden de bu konuyla ilgili mutlaka yorum bekliyoruz.

Önerilen Yazı
Trollendiniz! BMW M3 ve M4 Hayranlarına Büyük Şaka Yaptı!
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap