1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Yeni Efsane Oppo A72 5G Modelinin Özellikleri Görüntülendi

Yeni Efsane Oppo A72 5G Modelinin Özellikleri Görüntülendi

oppo3

Akıllı telefon piyasasına son dönemlerde başarılı bir giriş yapan Oppo, kısa zamanda tüm ürünlerini pazara yetiştirmeyi başardı. Son zamanlarda da firmanın yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı bilinse de, model henüz netlik kazanmamıştı. Ancak cihazın performans testine dahil olmasıyla beraber ürünün tüm özellikleri de ortaya çıktı. Farklı varyasyonlarla karşımıza gelecek olan Oppo A72 5G modelini sizler için hem özellikler bakımından, hem de performans testi alanında inceledik. Bakalım yeni efsane bizlere neler sunacak?

Oppo A72 5G Modelinin Özellikleri

Geekbench performans testinde ortaya çıkan modelin özelliklerine baktığımız zaman ilk etapta 6.65 seviyesinde bir ekran görüyoruz. Ayrıca 4 GB / 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleriyle ortaya çıkacak cihazın depolama alanı hakkında netleşen bir durum da yok.

Ayrıca tanıtımı henüz yapılmayan Dimensity 720 işlemcisinden gücünü alan modelin, işlemci çalışma hızı da 2.0 GHz seviyelerinde olacak. Cihazın kamera özelliklerine baktığımız zamanda ön kısımda delikli bir kamera metodu görüyoruz. Delikli modelle karşımıza gelen cihazın kamerası 8 MP seviyesinden oluşurken arkada yer alan üçlü kamera kurulumu da 16 MP, 8 MP ve 2 MP seviyelerinden meydana geliyor.

18W hızlı şarjı destekleyecek olan modelde 3.945 mAh ve 4.040 mAh seviyelerinde batarya seçenekleri de bulunacak. Ayrıca tüm özellikleriyle ortaya çıkan modelin fiyatı da netleşti diyebiliriz.

Yeni Modelin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Oppo’nun yeni modeli üç farklı varyantla geleceği için, doğal olarak üç farklı fiyatla da karşılaşacağız. Cihazın 4 GB RAM versiyonu 240 dolardan, yani vergisiz olarak 1.650 TL’den satılacak. 6 GB RAM versiyonlu model 260 dolara yani 1.780 TL fiyatıyla alıcısını bekleyecek. Son olarak 8 GB RAM gücüne sahip olan modelde 285 dolar fiyat etiketi bulunacak. Bu cihazın fiyatı da vergisiz haliyle 1.950 TL olacak.

Önerilen Yazı
En Ucuz Tablet Modelleri 2020
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap