1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Yeni Dönemde Üniversitelerdeki Ders Sistemi Değişiyor!

Yeni Dönemde Üniversitelerdeki Ders Sistemi Değişiyor!

2020-07-26_13-53-28

Üniversitelerdeki ders sistemi yeni dönemde değişiyor ve bu konuya dair YÖK başkanı da detaylı bir açıklama yapıyor. Yekta Saraç tarafından yapılan konuşmalar ve duyurular hepimiz için önemli oluyor. Üniversiteler ile ilgili olarak derslerin belirli oranlara kadarının uzaktan yapılacağını söyleyen YÖK başkanı Yekta Saraç, uzaktan eğitim moduna pek çok okulun geçeceğinin bilgisini verdi.

Pandemi sebebiyle bilinmezlik yaratan koronavirüsü ve okul durumu, herkes için eğitim sektöründe büyük bir sorun oluşturmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu konuya dair bir çalışma yapıldı ve geçtiğimiz günlerde hepsi de kendi içinde değişmeye başladı. 31 Ağustos tarihinde okulların başlayacağını söyleyen ve buna ek olarak da pandeminin gelişimine göre farklılık da gösterebileceği söylenen gelişmeler için Yüksek Öğretim Kurumu ile ilgili seçimler de karşımıza çıkacak ve bu süreçlerle ilgili çözümler kendi içinde detaylı bir yapıda ilerlemiş olacak.

Üniversitelerdeki ders sistemi dünyada da değişmeye başladı!

Dünya üzerinde de bu tarz bir değişikliğin en azından yavaş yavaş olmaya başladığını konu edinen üniversiteler, kendine has yapılarının tamamını ön plana çıkarıyor ve bu süreçlerle ilgili çalışmaları da bu konuda ve kapsamda organize ediyor. Daha rahat, daha beklentili ve özverili bir yapıda ilerleyen bütün çalışmalar için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Okulların başlama tarihi hala belli olmasa da, eğitimle ilgili uzaktan yapılacak seçenekler adına bir detay ve yenilik oluşturuluyor. Üniversite ile ilgili beklentiler ve seçenekler hepimizle ilgili bir ayrıcalık yaratıyor. En azından uzaktan eğitim ile ilgili olarak derslerin en azından %30’unun bu yapı ile ilerlemesi hepimizi mutlu edecek türden olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve kendinizle ilgili seçenekleri de bu süreç dahilinde ortaya çıkarın. Sizinle ilgili daha rahat, daha verimli ve daha estetik bir dilde yapılan bu hizmetler, en azından eğitim süreçlerini de toparlayacaktır.

Pandemi ile ilgili yapılan gelişmeler, en azından pandemi ile ilgili seçimleri de ön plana çıkaracak ve yapısal farklılıkları organize edecek. Kendi içinde bir denge ve yenilik yaratan eğitim sistemi, haliyle bir şekilde ilerlemek durumunda ve bunu da en azından uzaktan eğitim konusu ile ön plana çıkarmaya çalışacaklar diyebiliriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap