1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Yeni Citroen C4 Tanıtıldı – Elektrikli Araç Serisi Devam Ediyor

Yeni Citroen C4 Tanıtıldı – Elektrikli Araç Serisi Devam Ediyor

citroenc4

Son dönemlerde otomobil firmalarının birbiriyle yarışlarını ve en iyi ürünleri ortaya koyabilmek için uğraşlarını görebiliyoruz. Tabii ki son dönemlerde Opel ve diğer firmalarda olduğu gibi elektrikli araçlara eğilim daha fazla. Bu nedenle Citroen cephesinden de yeni bir tanıtım beklenirken, beklenen tanıtımla tanıştık. Benzinli ve dizel motor seçenekleriyle gelen C4 modelini tanıtan Citroen, bu defa elektrikli bir versiyonla da karşımıza çıkıyor. Peki yeni citroen C4 kullanıcılara neler sunuyor, araç Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Yeni Citroen C4 Özellikleri

Yeni modelin ilk etapta dış görünüşüne baktığımız zaman, gerçekten de fazlasıyla estetik bir tasarım yakalıyoruz. Aynı zamanda 4360 mm uzunluğa, 1525 mm yüksekliğe ve 1800 mm genişliğe ev sahipliği yapan araç bagaj hacmiyle de çok konuşulacak. Normal seyriyle beraber 380 litre bagaj hacmi bulunan aracın, koltukları yattığında bu hacmi 1150 litre seviyelerine kadar yükseliyor.

Aracın içerisinde bulunan ve 10 inç ekran büyüklüğüne sahip olan bilgi ve eğlence ekranının yanı sıra, yeni modelde dijital bir kadran bulunuyor. Klima ve araç içindeki tüm işlemler fiziksel tuşlarla yapılırken, araçta en güncel navigasyon yazılımı da bulunuyor. Yeni modelin dikiz aynasına konuşlandırılmış kamera da Full HD fotoğraf ve video çekimi yaparken, araçta beklenen destekler de bulunuyor. Bildiğiniz gibi son zamanlarda Android Auto ve Apple CarPlay özellikleri tüm araçlarda yerini aldı. Bu özellikler yeni C4 modelinde de yerini alacak ve kullanıcıya eşsiz bir deneyim yaşatacak.

Yarı otonom sürüş sistemini de bünyesinde barındıran araç, tam şeritten gitmenizi sağlayacak ve sizi asla şeritten çıkarmayacak.

Citroen C4 Motor Özellikleri

Citroen C4 modeline baktığımız zaman, motor seçeneklerinin fazla olduğunu söyleyebiliriz. Farklı varyasyonlara ait dizel, benzinli ve elektrikli motor seçenekleriyle çıkış yapan aracın ilk etapta benzinli motor özelliklerini inceleyeceğiz.

Benzinli motor seçeneklerinde 1.2 litre 3 silindirli motor bulunuyor. Bu motorda 99 beygir, 131 beygir ve 153 beygir seçenekleri bulunurken vites seçeneği de 6 ve 8’e kadar yükselebiliyor. Yeni nesil aracın dizel versiyonunda ise 1.5 litre ve 1.6 litre motor seçenekleri bulunuyor. 1.6 litre gücündeki motor 108 beygir güç üretirken 6 vitesli manuel şanzımanla karşımıza geliyor. 1.5 litrelik motor ise 131 beygir gücü üretiyor ve 8 vitesli otomatik şanzımanla beraber karşımıza çıkıyor.

Son olarak modelin elektrikli motoruna da bir göz atalım dedik. Aracın elektrikli motor versiyonunda 135 beygirli bir güç mekanizması bulunuyor. Ayrıca 100kW şarj cihazı eşliğinde şarj olan model yarım saat içerisinde yüzde 80 şarj kapasitesine kadar ulaşıyor. 0 – 100 km arasındaki hızlanmasını da 9.7 saniyede tamamlayabilen aracın full dolu hali ise 350 kilometre menzile sahip.

Citroen C4 Modeli Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Henüz Aralık ayında Avrupa pazarına çıkacak olan aracın Türkiye’ye geliş tarihi ise Mayıs ayı olarak belirlenmiş. Tüm model ve motor seçenekleriyle ülkemize Mayıs ayında giriş yapacak olan aracın fiyat hakkında henüz bir bilgi yer almadı. Yazımızın altına, aracı daha iyi inceleyebilmeniz için tanıtım videosu ekliyor, yorumlarınızı da bekliyoruz.

Citroen C4 Tanıtım Videosu

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap