1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yeni Bir Arazi Aracı – Ford Bronco Tanıtıma Hazırlanıyor!

Yeni Bir Arazi Aracı – Ford Bronco Tanıtıma Hazırlanıyor!

yeni-bir-arazi-araci-ford-bronco-tanitima-hazırlaniyor
1

Ford’un resmi Instagram hesabından yapılan açıklamaya göre, yepyeni bir arazi aracı gün yüzüne çıkıyor. Vahşi olarak nitelendirilen yeni arazi aracı Ford Bronco, 9 Temmuz tarihinde tanıtılacak. Koronavirüs tedbirleri nedeniyle tanıtımı uzun süre ertelenen ve görünüşü nedeniyle herkes tarafından merakla beklenen araç, 9 Temmuz tarihinde karşımıza çıkacak. Peki Ford Bronco özellikleri nasıl olacak, araç Türkiye’de satılacak mı?

Ford Bronco Jeep Wrangler’dan Güçlü Olacak

Bilindiği üzere arazi araçları konusunda şuan lider konumda olan firmalardan birisi de Jeep diyebiliriz. Hatta son üretilen model olan Wrangler, fazlasıyla piyasayı sallamıştı. Ford da, bu konu hakkında açıklamalarda bulundu ve yeni aracın Wrangler serisinden bile güçlü olacağını söyledi. Tabii ki yapılan bu açıklamadan sonra ortalık karıştı ve herkes Ford’un yeni aracını beklemeye başladı.

Arazi araç tutkunları aracın ne zaman tanıtılacağını beklerken, maalesef uzunca bir süre koronavirüs nedeniyle tanıtım yapılmamıştı. Bugün, Instagram üzerinden yapılan açıklamayla beraber aracı tamamen 9 Temmuz tarihinde karşımızda görebileceğimizi öğrendik.

Yeni Ford Bronco Hakkında Bilinenler

Ford Bronco tanıtımından önce bazı detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Özellikle farklı motor seçenekleriyle gelmesi beklenen araçta, en az 2,3 litrelik EcoBoost motorun yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu motor seçeneğinin alternatifi olarak yeni araçta 2,7 litrelik V6 motor da yer alabilir. Aynı zamanda çoklu motor seçeneğiyle beklenen araçta, son olarak dizel veya V8 motor seçeneklerinin bulunabileceğini de hatırlatalım.

Araç Türkiye’ye Gelecek mi, Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Araç tanıtımından önce yapılan açıklamaya göre, araç ilk etapta Avrupa’ya gelmeyecek. Yani üretimin ilk aşamalarında Türkiye’ye gelmesi de beklenmiyor. Fakat ilerleyen zamanlarda bu durum değişebilir.

Şuan için motor söylentilerinin haricinde araç hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen günlerde tanıtımla beraber aracın motorunu, iç ve dış özelliklerini, tüm detaylarını ve fiyatını da inceleyeceğiz. Tanıtımdan önce de herhangi bir detay gelirse, sizlerle paylaşıyor olacağız.

Önerilen Yazı
Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşiyor! Deniz Otomobili Üretimi Başladı!
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. belkide 55 – 60 senelik editörsünüzdür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir