1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Yandex Alisa, Resim Çizebilen İlk Sesli Asistan Oldu

Yandex Alisa, Resim Çizebilen İlk Sesli Asistan Oldu

yandex alisa

Sesli asistanlar günümüzde sıkça dikkat çekiyor. Google Asistan, Apple Siri’nin yanında son zamanlarda kendini sıkça duyuran yeni sesli asistan Yandex Alisa‘ya yeni özellikler geldi. Bu özelliklerden bir tanesi de Alisa’nın resim çizebilme yeteneği. Peki Yandex Alisa resim çizdirme işlemi nasıl yapılır? Detaylar yazımızda.

Yandex Alisa Nedir?

Yandex Alisa, Yandex Navigasyon içerisinde kullanılan yapay zeka destekli bir sesli asistandır. Yandex Navigasyon uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya girip Alisa’ya ismiyle seslenmeniz yeterli.

Yandex Alisa, artık bir özelliği resmi olarak ilk taşıyan asistan da oldu. Alisa artık resim çizebiliyor ve resim çizerken de 20.yy ressamlarından esinlenebiliyor.

Yandex Alisa Resim Çizdirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Alisa’ya resim çizdirmek için öncelikle Yandex Navigasyon uygulamasını da indirmelisiniz. Yandex Navigasyon uygulamasına sahip değilseniz Alisa’ya erişemezsiniz. Uygulamayı indirip Alisa’dan resim çizmesini de istedikten sonra Alisa sizler için kendisine söyleyeceğiniz bir şey ile ilgili resim çizebiliyor. Üstelik çizdiği resimler de şimdiden oldukça beğenilir durumda. Zamanla Alisa kendini daha da geliştirecektir.

Önerilen Yazı
Android İçin En Popüler 5 Oyun

Bizim görüşümüze göre kullanıp denediğimiz bu uygulama, gerçekten de beklenenin çok çok üstünde bir resim çizme performansı sergiliyor. Alisa istediğiniz resmi basit bir şekilde çizmiyor, en ince ayrıntısına kadar çizip sizinle paylaşıyor. Sürekli navigasyon uygulamasına ihtiyacınız olmasa bile Alisa’ya bir şans vermek için bile olsa Yandex Navigasyon uygulamasını bence indirip denemelisiniz.

Sizce Alisa bekleneni verebiliyor mu? Alisa’dan memnun kaldınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap