1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Xiaomi Redmi 9A Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Redmi 9A Özellikleri Ortaya Çıktı

redmi9a

Uzun zamandır Xiaomi 8A modelinden sonra beklenen 9A serisinin, tanıtım tarihi ve özellikleri belli oldu. Filipinler altyapısında yayınlanan bir afişe göre artık cihaz hakkında bilinmeyen bir detay kalmadı. Özellikler ve merakla beklenen tanıtım tarihi de ortaya çıkınca, sizlerle paylaşmak istedik. Bakalım Xiaomi Redmi 9A özellikleri nelerden oluşacak, tanıtım ne zaman yapılacak?

Xiaomi Redmi 9A Özellikleri

Öncelikle cihazın arka kısmına baktığımızda, her zamanki gibi dörtlü bir kamera kurulumu görüyoruz. Ayrıca bünyesinde MediaTek Helio G25 işlemcisini barındıracak olan cihaz 2.0 GHz güçle çalışacak. 32 GB dahili depolama alanıyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan yeni cihazda 3 GB RAM performansı bulunacak. Bunun yanı sıra cihazın 720 x 1660 ekran çözünürlüğü de bulunacak.

Ekran yapısında damla çentik bulunduran cihazın ön kısmındaki kamera 5 MP kalitesinden oluşurken, arka kısımdaki ana kamera da 13 MP kalitesinden oluşuyor. Ayrıca arka kısımdaki geriye kalan üç kameranın da özellikleri net olarak bilinmiyor. 5000 mAh batarya kapasitesiyle karşımıza çıkacak olan cihazın Android 10 işletim sistemi bulunacak. Ayrıca 3,5 mm kulaklık girişi bulunan yeni seride piksel yoğunluğu 269 PPI olarak ayarlanırken ekran yapısı da 20:9 formatına uygun olacak.

Xiaomi Redmi 9A Tanıtım Tarihi

Ortaya çıkan afiş görsellerine göre yeni cihaz 24 Temmuz tarihinde tanıtılacak ve tüm özellikler daha da detaylanacak. Tabii ki bu süreçte yeni bir bilgi veya sızıntı gelirse yine göz önüne bulundurarak değerlendirmeler yapacağız. Şu an merak edilen tek şey, arka kısımda özellikleri belli olmayan üç kamera diyebiliriz.

İlerleyen günlerde cihazın tüm özellikleri netleşecek gibi görünüyor. Ayrıca tanıtım gününde de yeniden son detayları sizlere verecek, fiyatı da net olarak öğrenmiş olacağız. Bakalım cihaz söz verildiği gibi uygun fiyatıyla gelecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap