1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

xiaomi-mi-band-5-ozellikleri-fiyati-ve-cikis-tarihi

Mart ayının en popüler ürünlerinden birisi olan Xiaomi Mi Band 5 modelinin tanıtımı korona virüs tedbirleri kapsamında ertelenmişti. Mart ayında tanıtılması beklenen cihaz ertelenince, gözler hemen yeni tanıtım tarihine çevrilmişti. Bugün, Xiaomi Mi Band 5 özellikleri ortaya çıktı. Peki bakalım uzun zamandır beklenen bu akıllı bileklik, hangi özellikleriyle dikkat çekiyor?

Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri

Akıllı bilekliğin çok merak edilen özelliklerine baktığımızda, ilk olarak Bluetooth 5.0 bağlantı sürümünü görüyoruz. Bu bağlantı sürümüyle beraber cihaz sorunsuz bir biçimde Android ve İos cihazlara bağlanabiliyor. Diğer modellerde yer alan kalp ritmi ölçme sensörü, bu modelde de yerini alacak. 1.2 inç boyutunda AMOLED bir renkli ekran yapısıyla karşımıza gelen cihazın dikkat çeken özelliklerinden birisi de manyetik şarj özelliği diyebiliriz. Arka kısımda bulunan manyetik alan sayesinde kayış çıkarmadan da cihazı kolaylıkla şarj edebiliyorsunuz.

Diğer modellerine göre daha kapsamlı olarak karşımıza çıkan yeni akıllı bilekliğin ek olarak bazı özellikleri bulunacak. Cihazın içerişinde farklı spor modları bulunacak. Modların yanı sıra nefes egzersizi, Google Pay, Ali Pay ve adet takip uygulaması da cihazda yer alıyor.

Oldukça zarif görüntüsüyle beğeniler üzerine çekmeyi başaran yeni cihazın, ağırlığı net olarak bilinmese de hafif olacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi Mi Band 5 Fiyatı

Merakla beklenen tanıtımın yapılmasıyla beraber cihazın artık tüm özellikleri netleşti. Özelliklerden sonra merak edilen bir konu da, cihazın fiyatı olmaya başladı. Cihazın henüz net fiyatı belirlenmese de, 40 – 50 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yeni bilekliği Türkiye satış fiyatı da 250 – 300 TL civarında olabilir.

Xiaomi Mi Band 5 Çıkış Tarihi

Yeni Xiaomi Mi Band 5 modeli, Haziran ayı içerisinde satışa çıkacak. İlk etapta Çin bölgesinde satılacak ürünün ise ne zaman dış pazara yöneleceği net olarak bilinmiyor. Ancak bazı tahminlere göre yeni ürün Temmuz ayında ülkemizde satışa çıkabilir.

Henüz yeni tanıtılan akıllı bilekliğin net fiyatını ve net çıkış tarihini ilerleyen günlerde öğreneceğiz. Bakalım Xiaomi, akıllı telefonlarında olduğu kadar akıllı bileklik konusunda da rakiplerini saf dışı bırakabilecek mi?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap