1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Xiaomi Mi Band 5 İle Alakalı Önemli Bilgiler Sızmaya Devam Ediyor!

Xiaomi Mi Band 5 İle Alakalı Önemli Bilgiler Sızmaya Devam Ediyor!

jajoöm

Yakın dönemde oldukça popüler olan teknoloji firmalarından Xiaomi, yeni gelecek akıllı bilekliğini duyurdu. Şuan resmi bir şekilde tanıtımı yapılmasa bile firma tarafından çeşitli özellikleri belirtilen Xiaomi Mi Band 5, güzel tasarımı ve güçlü performansıyla dikkat çekmeyi başardı.

Oled ekranı bulunan yeni nesil akıllı bileklik bünyesinde aynı zamanda NFC teknolojisi de yer alıyor. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar hiçbir şekilde fiziksel kart kullanmadan tüm ödemelerini akıllı bilekli üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Peki, resimli olarak tanıtımı henüz gerçekleşmeyen yeni Xiaomi Mi Band 5 akıllı bilekliğin özellikleri nelerdir?

Xiaomi Mi Band 5 Önemli Özellikleri

Resmi şekilde tanıtımı daha gerçekleşmese bile firma tarafından tasarlanmış olan afişte çeşitli teknik detaylar ortada. Bu detaylar ile ortaya çıkan cihaz kendine has özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Her an gelişimi artan teknolojiyle beraber yeniden tasarlanmış olan OLED ekran, tüm kullanıcılar için çok farklı bir deneyim sunmayı planlıyor.

Dinamik olan bir ekran karakterini bünyesinde barındıran yeni akıllı bileklikte ayrıca NFC teknolojisi de bulunuyor. Gayet önemli olan söz konusu teknolojiyle artık fiziksel karta gerek duymadan ödemeler rahatlıkla bileklik üzerinden yapılabilecek. Özel şekilde tasarlanmış afişte paylaşılan özelliklere bakıldığında manyetik şarj özelliği dikkat çekiyor.

Manyetik şarj özelliği dışında profesyonel anlamda tam 11 adet spor modu da bulunan bileklikte uzaktan fotoğraf çekebilme özelliği de yer alıyor.

Yakın Zamanda Çıkışa Hazırlanıyor

Bu yeni bileklik resmi tanıtımı belirttiğimiz gibi yapılmadı fakat kendi özellikleri ile alakalı sızıntıların gelmesi devam ediyor. Oldukça gelişmiş önemli özelliklere sahip olacağı vurgulanan bu cihaz, iddialara göre bakılırsa 11 Haziran tarihinden itibaren kullanıcılar ile birlikte buluşacak.

Kısa bir süre zarfında resmi tanıtımı yapılması planlanan akıllı bilekliğin fiyat şuan bilinmiyor. İlk önce Asya pazarında satışa çıkarılması beklenen yeni bileklik, ülkemizde satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı da tam olarak açıklanmadı. Değişik renk seçenekleri sayesinde kullanıcıların karşısına gelmesi hazırlanan Xiaomi Mi Band 5 cihazının ne kadar satılacağı elbette merak konusu.

Önerilen Yazı
Ekran Altı Kamera Teknolojisi İçin Geri Sayım Başladı!
Yorum Yap

Yorum Yap