1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Xiaomi 30.000 mAh Powerbank Modeliyle Çok Konuşulacak

Xiaomi 30.000 mAh Powerbank Modeliyle Çok Konuşulacak

xiaomi-30000-mah-powerbank-modeliyle-cok-konusulacak

Son zamanlarda Powerbank üzerinde çalışmalarına devam eden Xiaomi, yeni amiral gemisi modelleriyle de epeyce konuşuldu. Geçtiğimiz sene 50 W hızlı şarj destekli ve 20.000 mAh kapasiteli powerbank modelini tanıtan Xiaomi, bu defa daha farklı bir modelle karşımıza çıktı. Xiaomi 30.000 mAh powerbank modeliyle hem 18 W hızlı şarj desteği barındıracak, hem de cihazları en az 5-6 kez dolduracak diyebiliriz. Gelin, TeknoSitesi olarak yeni efsaneyi yakından tanıyalım.

Yeni Xiaomi 30.000 mAh Powerbank

Son dönemlerde akıllı telefon piyasasını adeta sallayan firma, bu defa yepyeni bir powerbank modeliyle karşımıza geldi. Power Bank 3 modeli, geçtiğimiz sene ortaya çıkan modele göre biraz daha kaba duruşa sahip. Çünkü geçen sene ortaya çıkarılan powerbank 50 W hızlı şarj desteğine ve 20.000 mAh kapasiteye sahipti. Bu sene ortaya çıkarılan cihaz 30.000 mAh kapasiteye sahip olduğu için, cihaz biraz daha kaba görünecek. Tabii ki 10.000 mAh fark için, kullanıcılar daha kaba bir cihaz taşımak ister mi, orasını net olarak bilemiyoruz.

Xiaomi Power Bank 3 Cihazları Kaç Defa Dolduruyor?

Xiaomi’nin yeni cihazı Power Bank 3 modeli, iPhone SE 2020 gibi bir modeli yaklaşık 10,5 defa doldurabiliyor. Aynı zamanda 3.000 mAh bir pil gücüne sahip telefon, sıfırdan 10 defa doldurulabiliyor. Satın aldığınız veya alacağınız akıllı telefonun pil gücüne göre cihazın kaç defa dolum yapabileceğiniz hesaplayabilirsiniz.

Xiaomi Power Bank 3 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Merakla beklenen yeni cihazın bazı özellikleri ortaya çıksa da, tüm detayları bilinmiyor. Lakin cihazın 18 Haziran tarihinde ilk olarak Çin’de satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Ayrıca yeni modelin, dış piyasaya ne zaman ulaşacağı da bilinmiyor.

18 Haziran tarihinde Çin’de satışa çıkması beklenen yeni modelin fiyatı da 169 yuan civarında olacak. Yani cihaz Türkiye’ye gelirse, yaklaşık 160 – 170 TL civarında bir fiyat etiketine sahip olabilir. Cihaz hakkında yeni bilgiler geldikçe de, ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap