1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Xiaomi 16 GB RAM Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi 16 GB RAM Üzerinde Çalışıyor

xiaomi-16-gb-ram-uzerinde-calisiyor

Son zamanlarda ürettiği modellerle akıllı telefon piyasasında adet yankı uyandırmayı başaran Xiaomi, yeniden zirveye oynayacak. Çıtayı yükseltmeyi hedefleyen firma, 16 GB RAM’lı cihaz üzerinde çalışmaya başladı. Kendisinden erken davranan firmalar olsa da, firmanın yine fazlasıyla ses getireceğine eminiz. Peki, Xiaomi 16 GB RAM kapasiteli cihazında hangi adımları atıyor?

Xiaomi 16 GB RAM Konusunda Kararlı

Cihazlarının yapılandırması konusunda emin adımlarla ilerleyen Xiaomi, Çin kaynaklarına göre artık 16 GB RAM’lı bir cihaza geçiş yapacak. Kısa süre içerisinde 12 GB RAM kapasiteye sahip cihazlarını tanıtan firma, artık çıtayı bir adım yükseltmekte kararlı. Söylentilerin ortaya çıkmasıyla beraber 16 GB RAM alanının hangi cihazda kullanılacağı hakkında da bilgiler gelmeye başladı. İddialara göre ilk cihaz Mi Mix serisine ait olabilir.

Yeni Model Kapsamlı Gelebilir

16 GB RAM alanına sahip cihazını üretmeyi hedefleyen Xiaomi, çıtayı yalnızca RAM konusunda yükseltmeyebilir. Mi Mix Alpha tasarımına benzer bir tasarımla beklenen yeni cihaz 5G bağlantı teknolojisini destekleyecek. Bunun yanı sıra Qualcomm Snapdragon 865 işlemci yonga setine sahip olabileceği düşünülen cihazın önümüzdeki günlerde tüm detayları da ortaya çıkacaktır. Ayrıca cihazda küçük bir işlemci güncellemesi yaşanırsa, cihaz ekran altında kamera teknolojisiyle de karşımıza gelebilir.

Xiaomi Çalışmalara Gecikmiş Olabilir

Xiaom, 16 GB RAM’a sahip cihazı için henüz yeni yeni çalışmalarına başladı. Fakat firma çalışmalarına geç kalmış olabilir. Çünkü piyasa üzerinde çeşitli pazarlarda bulunan Nubia Red Magic 5G modeli, zaten 16 GB RAM’a sahip bir cihaz. Üstelik çeşitli pazarlarda bulunduğu için rahatlıkla ulaşılan cihaz RAM konusunda ilk çalışma niteliği taşıyor.

Xiaomi, çıtayı diğer özellikler konusunda da yükseltirse cihaz oyuncular tarafından da tercih edilecek. RAM yüksekliği nedeniyle ultra performans üretmesi beklenen cihazda kasma ve ısınma gibi sorunlar çok fazla yaşanmayacak. Bu nedenle yeni amiral gemisi, tamamen oyunculara hitaben ortaya çıkabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap