1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Xbox Series X Oyunları Tanıtım Tarihi Belli Oldu
Trendlerdeki Yazı

Xbox Series X Oyunları Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Xbox Series X Oyunları

Microsoft tarafından geliştirilmiş olan harika konsol Xbox Series X Oyunları için tanıtım tarihi belli oldu! Xbox’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşımda konsolla alakalı ilk gösterimler piyasaya çıktı.

Xbox Games Showcase adı verilen etkinlik, hem sosyal medya hem de farklı yayın platformları vasıtasıyla oyuncuların izlemesine olanak sağlanacak. Microsoft’un başarılı konsolunun PlayStation 5 karşısında nasıl bir tutum sağlayacağı merak edilmekte.

Xbox Series X Oyunları Tanıtım Tarihi

Microsoft katkısıyla gerçekleştirilecek olan Xbox Games Showcase adı verilen etkinlikte, yeni Xbox Series X oyunlarının tanıtımı gerçekleştirilecek. Kısa süre önce tanıtılan PlayStation 5 ile kıyasıya rekabette olan Xbox Series X, bünyesinde barındırdığı oyunlarla da kendisini ön plana çıkarmak istiyor. Şuan da hali hazırda olan oyunlarla, pek çok oyuncuyu bünyesinde barındıran konsol, çıkaracağı yeni oyunlarla oyuncu kitlesini genişletecek gibi gözüküyor.

Xbox Games Showcase, xbox.com, Twitter, Facebook, Youtube ve Twitch plaformu üzerinden izlenebilecek. Tanıtım tarihi olarak da 23 Temmuz saat 19.00 belirlenmiştir. Saat 18.00 da Yaz Oyun Festivali etkinliği düzenlenecektir.

Etkinlikle beraber tanıtımı gerçekleştirilecek oyun oldukça merak konusu. Oyunların ilk partı oyunlar olduğu ve etkinlikte tanıtılan oyunlardan daha fazla oyunun konsolda olacağını şimdiden belirtelim. Aynı zamanda etkinlikte, tanıtılan oyunların oynanış biçimlerine ait olan detayların da duyurulması beklenenler arasında. Böylece konsolu alacak olan kullanıcılar için konsolu aldığı anda nasıl bir deneyim yaşayacakları önceden belirtilmiş olacak.

Tanıtılacak oyunlar arasında Cyberpunk 2077 ve Halo Infinite oyunlarının tanıtılmasını bekliyoruz. Bu oyunlar konsolda yer alan Smart Delivery özelliğinden faydalanacağını düşündüğümüz ilk oyunlar. Xbox Series X Türkiye fiyatı olarak 6.900 TL gibi bir fiyatla karşılaşabiliriz. Fiyatlandırmanın piyasaya çıktığı anda nasıl olacağını anlamak için Sony’i incelesek iyi olur gibi.

Xbox Series X Teknik Özellikleri

Xbox Series X piyasaya çıkarıldığında AMD’nin en yeni Zen 2 mimarisinden yararlanarak özel olarak tasarlandı. Xbox One ile kıyaslandığında dört kat daha güçlü bir işlemciye sahip olan konsolun GPU kısmında AMD’nin RDNA 2 mimarisinden faydalanan 12 TFLOPS gücü edindiğimiz bilgiler arasında. HDMI 2.1 ve 120 FPS desteği sunan konsol, yüksek çözünürlükle karşımıza çıkacak.

Önerilen Yazı
Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu
Yorum Yap

Yorum Yap