1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. World of Warcraft Classic 27 Ağustos’ta Başlıyor!
Trendlerdeki Yazı

World of Warcraft Classic 27 Ağustos’ta Başlıyor!

WoW_Classic_Wallpaper_Ragefire_Chasm

Kasım ayında duyurulan World of Warcraft Classic, 27 Ağustos’ta kapılarını açacak.

World of Warcraft Classic

 

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan World of Warcraft, Battle for Azeroth isimli genişleme paketiyle içeriğini zenginleştirmiş ve evrenin hikayesinde yeni bir sayfa açmıştı. Fakat her geçen gün abone kaybeden Blizzard, World of Warcraft‘ın Drums of War isimli ilk güncellemelerinden birini tekrar hayata döndürmeye karar verdi.

Yüz binlerce oyuncu Battle for Azeroth güncellemesi ile birlikte World of Warcraft’ın eski dokusunu kaybettiğini düşünüyordu. Topluluk forumlarında, etkinliklerde ve bilumum hayran buluşma noktalarında oyunun klasik sürümüne duyulan özlem ise Blizzard’ı motive etti diyebiliriz.

27 Ağustos’ta çıkış yapacak olan Classic, aboneliğe sahip olan herkes tarafından oynanabilecek. Oyunu tamamen eski haline döndürmek yerine özünü kucaklayan ve cilalayan Blizzard, yaptığı stress test aşamalarında da World of Warcraft Classic’in başarılı olduğuna kanaat getirdi.

Milyonlarca oyuncunun akın edeceği Classic sürümü, gerçek Azeroth’u oyunculara sunacak.

 

World of Warcraft Classic Oynamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

World of Warcraft Classic

Talent ve Raid sisteminin de büyük oranda değiştiğini belirtmekte fayda var. Mists of Pandaria sonrası ayrı sınıflara bölünen ve Specialization olarak karşımıza çıkan alt sınıflar, Classic sunucularda üç ayrı yetenek ağacı olarak geliyor. Kazanması pek de kolay olmayan yetenek puanlarını harcamak bir hayli zor olacak.

World of Warcraft Classic

Kırk kişiye kadar çıkabilen Raid grupları da geri dönüyor. Onyxia’dan Molten Core’a kadar birçok mekanı tekrar tekrar ziyaret etmek durumunda kalacağız. Battle for Azeroth’un aksine oyun içi arkadaş bulmak keyfi değil zaruri olacak. Bu da takım anlayışını güçlendirerek World of Warcraft’a daha önce sahip olduğu dayanışma ortamını tekrar kazandıracak.

Aşağıdaki bağlantıdan World of Warcraft’ın yapımcılarını Classic sürümü oynarken izleyebilirsiniz.

World of Warcraft Classic sunucuları 27 Ağustos tarihi ile açılacak. Abone olan herkes giriş yapabilecek.

Diğer oyun haberlerimize linkten ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap