1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Windows Yine Hata Yaptı! Microsoft Tarafından Doğrulandı

Windows Yine Hata Yaptı! Microsoft Tarafından Doğrulandı

Windows Yine Hata Yaptı! Microsoft Tarafından Doğrulandı

2004 adı verilen Windows güncellemesinde pek çok sorun ile karşı karşıya gelindi. Microsoft tarafından doğrulanan hatalara yenileri eklendi. Bugün, 2 tane daha hata meydana çıktı. Bununla beraber daha önce tespit edilen bir hata da çözüme kavuşturuldu. Windows Yine Hata Yaptı! Microsoft Tarafından Doğrulandı

Windows Yine Hata Yaptı! Microsoft Tarafından Doğrulandı 

Microsoft, Mayıs 2020 olarak da bilinen 2004 güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Yayınlanan güncellemede 1 ay içerisinde 10 taneden daha fazla sorun olduğu gözlemlendi. Bu sorunlardan ötürü güncelleme eleştirilere maruz kaldı. Microsoft, bugün 2 tane hatayı daha doğruladı ve ayrıca bir hatanın da çözüme kavuştuğunu belirtti.

Piyasaya çıkan hatalardan biri Microsoft Office ve Office benzeri uygulamaları açarken ortaya çıkan “Windows dosya bulunamadı” hatası olarak kayda geçerken, diğer hata ise Microsoft’un kabul ettiği ikinci yazdırma hatası olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft Office ve Benzeri Program Açarken

Microsoft tarafından kabul edilen bu hata, Office uygulamasını açarken meydana gelmektedir. ‘Windows dosyayı bulamadı. İsmi doğru yazdığınızdan emin olun, ve tekrar deneyin’ bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın ana nedeninin Avast ve AVG uygulamalarının belli sürümleri olduğu ortaya çıktı.

Bu hatayı düzeltmek için:

  1. Kayıt Editörü’nü açın.
  2. “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options” dosyasına ulaşın.
  3. Etkilenmiş yazılım anahtarlarını silin.

Bu işlemi yapmadan önce yedekleme yapmanız gerekir.

Yazdırma Biriktiricisi Kapanma Hatası

Windows 2004 güncellemesiyle beraber bazı kullanıcılar bir çıktıyı yazdırırken sorun yaşadılar. Yazdırma işlemini yapmak isteyen kullanıcılar, Yazdırma Biriktiricisi’nin kapanma sorunuyla karşılaştılar. Microsoft bu hatayı kabul etse de sorunun çözümüyle alakalı bir şey açıklamadılar.

Microsoft Tarafından Kaldırılan Hata

Bazı kullanıcılar tarafından Windows 10 cihazlarında oyun oynarken farenin bir anda ortadan kaybolduğunu fark ettiler. Microsoft, bu sorunun artık kimseyi etkilemediğini öne sürerek hatayı ortadan kaldırmaya karar verdi.

Önerilen Yazı
Adobe Photoshop Camera O Platformlara da Geldi!
Yorum Yap

Yorum Yap