1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Windows Yeni Başlat Menüsü Ortaya Çıktı

Windows Yeni Başlat Menüsü Ortaya Çıktı

yeni başlat menüsü

Milyarlarca kullanıcısı bulunan Windows’un tasarım ekibinden yeni çıkacak olan Windows 10X hakkında bilgiler  gelmeye devam ediyor. Windows yeni başlat menüsü detayları hakkında bilgiler yazımızda.

Windows Yeni Başlat Menüsü Nasıl Olacak

Microsoft’un Windows başlat menüsünde değişikliğe gideceği biliniyordu ve Microsoft firması Windows başlat menüsünün karmaşık yapısının yerine parlak renklerin bulunduğu ve daha düzenli bir yapıdaki tasarıma geçeceğini Windows tasarım ekibinin Twitter’daki yeni başlat menüsünün kısa animasyonuyla paylaştı.

Windows 10X olarak adlandırılan yeni işletim sistemiyle geleceği öngörülen yeni tasarım hakkında yapılan paylaşımla başlat menüsünün nasıl olacağı hakkında fikir edinmek mümkün.

yeni başlat menüsü

Windows tasarım ekibinin Twitter’da yaptığı paylaşımda yeni başlat menüsünün kısa bir animasyonu yer alıyor. Ayrıca karanlık mod ve ışık modu bulunacak olan yeni tasarımla uygulamaların sade şekilde görüntülenebileceğini ve daha düzenli şekilde listeleneceğini anlayabiliyoruz.

Microsoft firmasının katlanabilir ekranlı veya çift ekranlı ürünler için tasarladığı işletim sistemi Windows 10X hakkında yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Peki Windows 10 Kullanıcılarının Başlat Menüsünü Değiştirebilmesi Mümkün mü?

Bazı kullanıcıların Windows 10 başlat menüsünün fazla yer kaplaması sebebiyle değişikliğe gitmek istemesi gayet doğal. Nedeni ise sağ taraftaki birçok kullanıcın kullanmadığı kutucuklar.

Windows 10 Başlat Menüsünü Windows 7’deki Görünüme Değiştirmek

Windows 10’daki tasarımın yerine Windows 7’deki kolaylıklar sağlayan başlat menüsünü arıyor olabilirsiniz.

Sizin için önereceğimiz ücretsiz bir program olan Classic Shell ve Start Menu 10 bu konuda bize yardımcı olacak.

  • Classic Shell

Ücretsiz bir şekilde Windows 7 başlat menüsüne geçiş yapabileceğiniz bu program sayesinde sizde kolay kullanım sunan başlat menüsüne sahip olabilirsiniz.

Programla gelen başlat menü seçenekleri;

  1. Classic style
  2. Classic with two columns
  3. Windows 7 style

Classic Shell programını kendi internet sitesi üzerinden en son sürümünü indirebilir, Windows 7’deki tasarımı Windows 10’a getirebilirsiniz.

  • Start Menu 10

Başlat menüsünde değişiklik yapmak yada Windows 8 kullanıcısıysanız metro görünümünden klasik başlat menüsüne geçmek isteyenler için birçok seçenek sunan başlat menüsü programı olarak karşımıza çıkıyor.

Başlat menüsüne güzel özellikler katan Start Menu 10 ile işletim sisteminizdeki yüklü uygulamaları daha kolay şekilde görüntülemeniz mümkün. Ayrıca farklı kategorize imkânı da sunan Start Menu 10 aynı kategorideki programlarınızı sınıflandırma yolunu da sağlamaktadır.

Önerilen Yazı
Windows 10 Sistem Güncellemesi Geldi
Yorum Yap

Yorum Yap