1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Windows 7 Hala Kazanmaya Devam Ediyor!
Trendlerdeki Yazı

Windows 7 Hala Kazanmaya Devam Ediyor!

Windows 7 Hala Kazanmaya Devam Ediyor!

Bilgisayar kullanan hemen hemen herkesin kullandığı ya da bir yerlerden duyduğu Windows 7 Hala Kazanmaya Devam Ediyor! Bu işletim ssitemi çok eski ve oldukça yıpranmış olsa dahi pazar payını olduğu gibi korumaya devam ediyor.

Windows 7 Hala Kazanmaya Devam Ediyor!

Microsoft firması tarafından kendisine yapılan güncellemelere yenilmeyen Windows 7 bazen yalpalasa dahi yoluna devam ediyor. Bunun asıl sebebi olarak kendisinden sonra gelen Windows sürümlerinin köklü değişiklikler sunuyor olması olarak düşünülebilir. Diğer yandan kullanıcı dostu tasarımı ve yapısıyla Windows 7, kendinden öncesi için de sonrası için de vazgeçilemeyen bir sürüm olmuştur.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız grafikte gördüğünüz gibi Windows 7 işletim sistemi şuanda tüm bilgisayarlarda kullanılan Windows 10 işletim sisteminin hemen arkasında yer almakta. İşletim sistemlerinin pazar payına baktığımızda ise rakip firma olan Apple’nin en yeni işletim sistemi Mac OS X 10.15 den neredeyse 6 kat daha fazla kullanılmayı başarmış durumda. Windows 7 den sonra piyasaya çıkarılan Windows 8 modeli de pek fazla tutulmamış gibi gözüküyor.

Microsoft’un işletim sistemleri her yılda tutulmuş ve hala tutulmaya devam etmekte. Apple her ne kadar yeni işletim sistemlerini piyasaya çıkarsa da bir Windows 10 ya da bir Windows 7 kadar popüler olmadı. Hepsi gelip geçti. En kalıcısı olan Windows 7 oldu. Bize göre de en kullanışlı olan işletim sistemi Windows 7. Tamam şuan güncel bilgisayarların hepsinde Windows 10 var ama 7’nin yerini tutmadığını söylemek isteriz.

Önerilen Yazı
Yeni Yazılımcılar Yetişiyor! Sertifikalı Uluslarası Yazılım Eğitimleri Başladı!

Sizinde işletim sistemleriyle ilgili söylemek ve belirtmek istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere belirtebilir ve sormak istedikleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap