1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Windows 10’a Güncelleme Geldi! Ses Sorunu Yaşandı

Windows 10’a Güncelleme Geldi! Ses Sorunu Yaşandı

Windows 10'a Güncelleme Geldi! Ses Sorunu Yaşandı

Geçen hafta içerisinde Windows 10’a gelen yeni güncellemeyle beraber çeşitli platformlarda olan kullanıcılar bazı sorunlar ortaya çıktı. Kullanıcılar bazı ses sorunlarıyla ve veri kaybıyla karşı karşıya kaldı. Windows 10’a Güncelleme Geldi! Ses Sorunu Yaşandı 

Windows 10’a Güncelleme Geldi! Ses Sorunu Yaşandı

Windows 10 işletim sistemi kullanıcı deneyimini ve güvenliğini artırmak için sürekli çalışmalarına devam eden Microsoft, geçtiğimiz hafta içerisinde bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte birkaç yenilik ve geliştirme eklendi.

Fakat Windows 10’a gelen neredeyse her güncellemede olduğu gibi bu güncellemeden sonra da kullanıcılar bir takım sorunlarla karşılaştı. Birçok platformda paylaşım yapan kullanıcılara göre son güncelleme, Windows 10 üzerinden ses sorunları ve veri kaybı yaşandı.

Microsoft ve Feedback Hub’da yapılan bir çok paylaşımda kullanıcılar, o güncellemeden sonra çeşitli ses sorunları yaşanmaya başladı. Bu sorunlar, ses sürücüsü konfigürasyonundan otomatik sürücü kaldırılmasına kadar geniş bir yelpazeye sahipti.

Fakat güncellemenin getirdiği ses sorunları pek çok basit çözümle kaldırılabiliyordu. Kullanıcılar, ses sorunlarından kurtulmak için ses geliştiricilerini devre dışı bırakarak Realtek sürücüsünü yeniden yüklediklerinde sorunları ortadan kalktığını söyledi.

Önerilen Yazı
Spotify Yeniden Safari’yi Desteklemeye Başladı

Microsoft’un yaptığı yenilikle beraber veri kaybı da yaşandı. Ancak bu sorunu yaşayan kullanıcıların şuan da herhangi bir endişeye kapılmaları gerekmiyor. Sorunun kaynağı çok belli. Microsoft, güncellemeler esnasında bilgisayara geçici bir profil eklendiğinde bu kullanıcı bazen bilgisayarın asıl profilinin üzerine veri yazabiliyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap