1. Ana Sayfa
  2. Yazılım Haberleri
  3. Windows 10 Ürün Anahtarı Öğrenme Nasıl Yapılır?

Windows 10 Ürün Anahtarı Öğrenme Nasıl Yapılır?

2020-07-18_13-34-40

Windows 10 ürün anahtarı öğrenme nasıl yapılır? Bu soruyla ilgili sizlere detaylı bir anlatım sunmak istiyoruz. Malumunuz insanların istekleri dahilinde ön plana çıkarılan ve pek çok bilgisayarın kullandığı Windows 10 işletim sistemi, ürün anahtarı konusunda bize bir ihtiyaç yaratabilir.

Windows 10 ürün anahtarını merak edenler için ya da bir şekilde fayda sağlayacağını düşünenler için bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere anlatmak istiyoruz. Bilgisayarında W10 kullanan herkes bu anahtara sahiptir ve bu anahtara ulaşmak için bazı yöntemler vardır. Yeni nesil bilgisayarlarda özellikle BIOS ayarları üzerinde bu anahtarlar otomatik olarak görülür ve algılanır. Yani bulmanız daha kolay olur.

Bu tarz durumlar için bazı kullanıcılar pek ihtiyaç duymuyor. Lakin sizin için bu durum önemli ise gelin ve Windows 10 ürün anahtarı nasıl bulunur sorusuna cevap verelim.

Windows 10 ürün anahtarı öğrenme için birkaç farklı yöntem var!

 

Bunlardan ilki komut istemi ile karşımıza çıkıyor. Bunu da sırasıyla şu aşamalarla yapabiliriz:

  • Öncelikle Windows tuşu ile + R tuşuna basın ve Çalıştır ekranını bulun.
  • Ardından CMD yazarak arama yapın.
  • Karşınıza komut istemi ekranı çıkacaktır. Burada aşağıda verdiğimiz kodları yazarak enter tuşuna basın.
  • powershell “(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey”
  • Bu kodu direkt yapıştırdıktan sonra bekleyin ve karşınıza direkt Windows 10 ürün anahtarı çıkacaktır. Aşağıda yer alan satırın en altı bu konuda net bir bilgi vermektedir.

Windows ürün anahtarını komut dosyası ile öğrenme!

 

Bu işlem bir nebze daha kolaydır. Bunu yapmak için komut dosyası oluşturmanız yeterli olacaktır. Google üzerinde araştırma yaparak, güvenli sitelerden Windows 10 öğrenme komut dosyası yazarak arama yapın ve bu güvenli sitelerden dosyayı indirin. Bu dosyayı not defteri sayfası açarak yapıştırın ve metni farklı kaydet diyerek .vbs uzantısı ile kaydedin. Artık işlem tamam demektir.

Şimdi yapmanız gereken bu dosyayı çift tıklamanız olacaktır. Windows 10 ürün anahtarını öğrenmek için dosyayı çift tıklayın ve karşınıza anahtar hemen çıksın. Bu dosyayı metin belgesi şeklinde her zaman kullanabilir ve öğrenebilirsiniz.

Bir de bazı alternatif yazılımlarla Windows ürün anahtarını öğrenme metodu var!

Bu da bir farklı yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıdaki uygulamaları kullanarak, yani bilgisayarınıza kurarak Windows 10 ürün anahtarını öğrenebilirsiniz.

  • Nirsoft ProduKey
  • ShowKey Plus
  • Magical Jelly Bean KeyFinder

Bazı bilgisayarlar için Windows ürün anahtarı konusu büyük bir derttir. Özellikle bu konuda sahte yazılım kullananlar için işler biraz daha sıkıntıdır. Bu yazımızı yazarken kesinlikle legal yöntemle satın alınan (online ya da reel) Windows işletim sistemleri hakkında bahsediyoruz. Bildiğiniz gibi Windows 10, önceki sürümleri kullananların ücretsiz olarak yükseltebildiği bir işletim sistemi. Bu yüzden de önceki sürünüz orijinal ise kafanız rahat olacaktır. Lakin önceki sürümünüz legal değil ise, bu yöntemler sizi yanıltabilir. Bu yüzden bu yöntemleri kullanırken tamamen orijinal işletim sistemi konusunda çalışma yapmanız gerektiğini söylemek isteriz.

Aynı şekilde diğer windows sürümlerinde de bu yöntemler ile kod bulabilirsiniz. Aynı yöntemleri farklı işletim sistemlerinde de deneyebilirsiniz. Tabi bunların Windows olması gerekiyor.

Bu uygulamalar ile kolaylıkla Windows ürün anahtarını bulabilirsiniz arkadaşlar. Şimdiden kolaylıklar diliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap