1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Windows 10 Oyun Modu Oyun Performansını Düşürecek Mi?
Trendlerdeki Yazı

Windows 10 Oyun Modu Oyun Performansını Düşürecek Mi?

Windows 10 Oyun Modu

Microsoft tarafından ortaya çıkarılan Windows 10 her geçen gün kendini güncellemeye devam etmektedir. Daha önce piyasaya çıkardıkları yeni güncellemeyle teknoloji gündemine oturdu. Windows 10 Oyun Modu Oyun Performansını Düşürecek Mi? 

Windows 10 Oyun Moduyla ilgili kullanıcılar şikayetçi. Firma sessiz. Acaba ne olacak? Windows 10 güncellemesinden sonra gelen bu mod oyunların performansını düşürüyor mu yoksa yükseltiyor mu? Tüm bu soruların cevabını sizlere vereceğiz. Okumaya devam ederek siz de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Windows 10 Oyun Modu Oyun Performansını Düşürecek Mi?

Edindiğimiz bilgilere göre Oyun Modu, performans düşüşü sorunlarıyla gündeme geldi. Söylenenlere göre oyun modu, özellikle belirli donanımlarda performans düşüşlerine neden olmakta. Microsoft tarafından 2017 yılında sunulan Windows 10 Creators güncellemesiyle kullanıcılarına sunduğu Oyun Modu özelliği sayesinde kullanıcılarına oyun oynarken performans artışı vadetmişti. Bugünlerde geldiğimiz noktada ise kullanıcılar özellikle son dönemde Oyun Modu aktif olduğı esnada performans düşüşü yaşadıklarını belirttiler. Vaadedilen bu değildi. Performans artışı sağlanacaktı.

Oyun Modu

Bir Windows 10 kullanıcısı:

 “Geçen yıl yeni bir bilgisayar kurdum ve o zamandan beri 5700 XT sürücüleri nedeniyle problem yaşıyordum, ya da ben öyle düşündüm. Oyun Modu’nu devre dışı bıraktıktan sonra ise takılmalar tamamen gitti. Herhangi bir düzeltme olup olmadığını bilmiyorum ama bunun sorun yaşayanlara yardımcı olacağını düşündüm” diye açıklama yapıyor.

Önerilen Yazı
NVIDIA, GeForce NOW’a Yeni Oyunlar Ekledi!

Oyun Modu Kapatma Nasıl Yapılır?

 Oyun Modu Kapatma Nasıl Yapılır?

Her ne kadar Microsoft tarafından net bir açıklama gelmese de pek çok kullanıcı tarafından sorun yaşandığı belirtilmiştir. Şuanda en iyi çözümün Oyun Modunu kapatmak olduğunu söyleyebiliriz. AMD Mühendisleri şikayetler üzerine durumu araştırarak plan yapmayı ön görselerde NVİDİA cephesinden henüz ses seda yok. Sorunun kimden kaynaklandığı konusunda da araştırmalar devam etmekte. Eğer siz de oyunların içerisinde kasma ve çökmeler yaşıyorsanız, oyun Modunu kapatmayı deneyin. Windows 10 Oyun Modunu Ayarlar ve ardından Oyun bölümüne giderek Oyun Modu kısmından kapatabilirsiniz.

Oyun Modu ile alakalı bizler yeni bilgiler edindikçe sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Siz de bizi takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer sizinde bu konuyla alakalı söylemek istedikleriniz varsa yorum kısmından bizlere belirtebilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap