1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Wikipedia Yeni Önlemler Alıyor

Wikipedia Yeni Önlemler Alıyor

Wikipedia Yeni Önlemler Alıyor

Aslında bana göre en büyük internet ansiklopedisi olan Wikipedia, yıllar öncesinde kapanmıştı. Kısa süre önce yeniden aktif hale getirilen Wikipedia Yeni Önlemler Alıyor

İnternetin en çok tercih edilen sitelerinden biri olan Wikipedia, zararlı davranışlar adı verilen bazı davranışlara savaş açtı. Siteyi yürüten organ Wikipedia, bünyesine yeni davranış kuralları getiriyor.

Mesela kadınlar ve LBGT topluluğuna mensup olan pek çok kişi, diğer editörlerden gelen tacizlerden şikayetçi olduğunu belirtti. Wikipedia Foundation CEO’su Katherine Maher konuyla alakalı yaptığı bir açıklama da;

 “Herkesin memnun olduğu, katkılarının ve bakış açılarının önemli olduğu güvenli, kapsayışı bir kültür oluşturmak için beraber çalışmak zorundayız. Hedefimiz, dünyanın tüm bilgileri ve bu, yolculuğumuz için oldukça önemli bir adım” dedi.

Wikipedia Yeni Önlemler Alıyor

wya da erişimini sınırlandırabilecek olan bazı kurallar koydu. Ayrıca bu kurallar koyulmadan önce gerçekleştirilen taciz olayları için geriye dönük bir izleme süreci oluşturulacaktır. Bilgiye erişim ile ilgili en çok tıklanan kaynaklardan biri de Wikipedia olmuştur. Wikipedia’da uzun zamandır cinsiyet eşitsizliği ve taciz konusunda bazı şikayetler yer almıştı.

Önerilen Yazı
Intel, Oyun Ağ Kartları Şirketini Satın Alıyor

Wikipedia ile alakalı yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Teknositesi olarak bizleri takipte kalarak siz de bilgi sahibi olabilirsiniz. Wikipedia ile ilgili söylemek istedikleriniz varsa eğer yorum kısmından bizlere belirtebilirsiniz. Sormak istediklerinizi sorabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap