1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp’ın Yeni Özelliği Çok Yakında Geliyor

WhatsApp’ın Yeni Özelliği Çok Yakında Geliyor

whatsapp1

Geçtiğimiz haftalardan beri para gönderme özelliğiyle de gündeme gelen WhatsApp, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Brezilya merkezli olarak ilk para gönderim ve alım işlemin uygulayan WhatsApp, Merkez Bankası engeliyle karşılaşmıştı. Bu nedenle yeni özelliğe banka engeli geldiği için özellik askıya alınmış, işlemlere Facebook üzerinden devam edileceği duyurulmuştu. Bu defa WhatsApp’ın yeni özelliği, gerçekten kullanıcıların daha renkli bir şekilde mesajlaşmalarını sağlayacak.

WhatsApp’ın Yeni Özelliği Renk Katacak

Para gönderme skandalından sonra çalışmaları bırakmayan WhatsApp, yeni çalışmalarına devam ediyor. Bu defa da çıkartmalar konusuyla ilgilenen firma, tıpkı Facebook altyapısında olduğu gibi hareketli çıkartma göndermeyi deneyecek. Çalışmalar tam anlamıyla netleşirse, artık kullanıcılar birbirine hareketli çıkarmalar ve daha ileri zamanda da hareketli emojiler gönderebilecek.

Yeni Özelliğe Engel Görünmüyor

Bildiğiniz üzere teknoloji dünyasının en güzel özelliğini ortaya koyan WhatsApp, tıpkı Facebook altyapısındaki gibi para gönderme ve alma işlemleri yapacaktı. Brezilya merkezli büyük finans firmaları ile anlaşan WhatsApp yeni özelliğinde başarılı olsa da, maalesef karşısında Merkez Bankası engeli çıktı. Bu nedenle para gönderme ve alma işlemlerine yalnızca Facebook altyapısında devam edileceğini duyuran WhatsApp, yeni özelliği hakkında da detay verdi.

Önümüzdeki haftalarda tamamen bitmesi beklenen hareketli çıkartma özelliği için herhangi bir engel görünmüyor. Ayrıca kullanıcılar ilk defa Android ve iOS beta sürümlerini yükleyerek özelliği test edebilecekler. Masum ve bir o kadar da renkli bir güncellemeyle karşımıza gelecek olan WhatsApp, bu konu hakkında da herhangi bir açık bırakmayacak. Yani uygulamada ve yeni yayınlanacak güncellemede herhangi bir açık bulunmayacağının da garantisi veriliyor. Tabii bu buna ne kadar emin olabiliriz, bilmiyoruz. İlerleyen günlerde yeni gelişmeleri takip ederek size tekrar detaylı bilgiler vereceğiz.

Önerilen Yazı
WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor! Artık Sohbetler Daha Renkli
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap