1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor! Artık Sohbetler Daha Renkli

WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor! Artık Sohbetler Daha Renkli

1111

Gerek Google Play Store üzerinden gerek ise App Store üzerinden en çok indirilen uygulamalardan biri olan WhatsApp her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor. WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor! Artık Sohbetler Daha Renkli 

WhatsApp yeni özelliği ile GIF formatında çıkartmaları destekleyecek. Bildiğiniz üzere çıkartmalar platforma geçtiğimiz yıl eklendi. Her ne kadar başta az olarak görülse de şirketin tasarımcıları her daim yeni çıkartmalar ekledi. Messenger gibi diğer uygulamalardan da bildiğimiz çıkartma furyası bu kez animasyonlu olarak karşımıza çıkacak.

WhatsApp’a Yeni Özellik Geliyor! Artık Sohbetler Daha Renkli

Bu özellik aslında Telegram ve Gboard platformlarında zaten mevcut. Fakat WhatsApp kısmına baktığımızda animasyonlu çıkartmalar için henüz bir destek bulunmamaktadır. Yani yalnızca resim formatında çıkartmalar oluşturup gönderebiliyorsunuz. Gelen yeni özellik sayesinde tüm kullanıcılar artık daha renkli bir WhatsApp’a sahip olacak.

WhatsApp yeni özelliği için geri adım attı. Belirlenen bir sürümüne eklenen özellik kısa süre sonra kaldırıldı. Çıkartmalarda oluşan bir hata animasyonların sohbeti kaydırsanız bile oynatılmasına neden oluyordu. Bu da bir süre uygulamayı yavaşlatıyor, hatta kapatıyordu. Şuan yeniden ele alınan özellik kısa zamanda yeniden uygulamaya gelecek.

Eğer özellikleri deneyimlemek isterseniz WhatsApp beta sürümü cihazınıza indirerek siz de deneyebilirsiniz. Yine de oluşacak olan sorunları göze almanız gerekiyor. Zira bir sohbet içerisinde biriken çıkartmalar uygulamanın kapanmasına neden olmaktadır.

Önerilen Yazı
Instagram Reklamları Türkiye’de Kullanılacak
Yorum Yap

Yorum Yap