1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Yeni Özellikler Duyuruldu! Bakın Neler Var

WhatsApp Yeni Özellikler Duyuruldu! Bakın Neler Var

whatsapp

Twitter üzerinden yepyeni güncellemelerle geleceğini dile getiren WhatsApp yeni özellikler serisiyle geliyor diyebiliriz. Birden fazla özellikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan sosyal medya platformu, son dönemlerde birkaç özelliği konusunda darbe almıştı. Özellikle para gönderme güncellemesiyle gündeme gelen sosyal medya devi, Merkez Bankası engeline takılarak yeni güncellemeyi rafa kaldırdı. Tabii ki güncelleme rafa kalksa da, WhatsApp farklı detaylar için de uğraştı. Peki bakalım sosyal medya uygulamasının yeni özellikleri neler olacak?

WhatsApp Yeni Özellikler Yakında Geliyor

Yeni yapılan açıklamalara göre, geçtiğimiz günlerde bahsettiğimiz hareketli animasyon güncellemesinde sona gelinmiş. Bu güncellemenin yanı sıra masaüstü kullanıcılarını da etkileyecek bir yenilik var diyebiliriz. Web WhatsApp üzerinden uygulamayı bilgisayarın kullanan kullanıcılar, artık uygulamayı karanlık modla beraber kullanabilecek. Aynı zamanda hareketli animasyonlarla sohbeti daha da eğlenceli hale getirmeyi planlayan uygulama, bazı iyileştirmeler de yapacak gibi görünüyor.

Görüntülü Konuşma İyileştirmesi Yapılacak

Bildiğiniz üzere WhatsApp üzerinden görüntülü konuşma yaptığınız zaman hiçbir sorunla karşılaşmasanız da, grup sohbetlerinde donam gibi problemler meydana gelebiliyordu. İnternet ağı çok iyi seviyelerde olan kullanıcılar da bu duruma anlam veremezken, konuyla ilgili de açıklamalar geldi. Açıklamalara göre yeni güncellemeyle beraber grup görüntülü konuşma özelliğinde de birtakım iyileştirmeler yapılacak.

Son olarak yeni güncellemeyle beraber kullanıcılar QR kodları da kullanarak çeşitli işlemler yapabilecek. Hızlı mesaj ve kullanıcı ekleme gibi işlemlerin yapılabileceği QR kodlar da yeni güncellemeyle beraber herkese açık olacak. İlerleyen günlerde de güncelleme hakkında yeni detaylar geldikçe sizlerle yeniden paylaşıyor olacağız. Şu an güncellemenin net olarak yayın tarihi belli olmadığı için net tarih veremiyoruz. Lakin bilgileri şirket tarafından verilen güncellemenin de daha fazla gecikmeyeceğini düşünüyor, güncellemeyi erken tarihte bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap