1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

whatsapp

Whatsapp hepimizin mesajlaşmak için sıkça kullandığı uygulamaların başında geliyor. Zaman zaman mesajlaştığımız kişiler de mesajlarını silebiliyorlar. Bizler de o an mesajı göremediysek mesajı atan kişinin ne yazdığını oldukça merak edebiliyoruz. Silinen mesajları geri getirme işleminin pek mümkün olmadığını düşünsek de işler göründüğü gibi değil. Yani Whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemi aslında mümkün. Peki silinen mesajları nasıl görebiliriz? Konunun bütün detayları yazımızda.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Mümkün mü?

Hepimiz hayatımız boyunca en az bir kere yaşamışızdır. Gönderilen bir mesaj silinmiştir ve o mesajda ne yazdığını bir türlü öğrenememişizdir. Her ne kadar kişinin kendi tercihi olsa da kendi merakımızdan vazgeçemeyiz. Bu sebeple o mesajı bir şekilde görmemiz gerekir. Bunun için ise eskiden kullanılan bazı yöntemler vardı. Bu yöntemler ile mesajları okumak mümkündü fakat gelen güncellemeler ile bu yöntemler engellenmişti. Bizler ise sizler için araştırdık ve kesinlikle çalışan yeni yöntemler keşfettik. Bu yöntem ile silinmiş mesajlarınızı geri getirmeniz kesinlikle mümkün. Üstelik yöntemler hem Android cihazlarda hem de iOS cihazlarda geçerli.

Önerilen Yazı
Whatsapp Kullananlar Dikkat! Numaralarınız Deşifre Oldu!

Nasıl Yapılır?

Yazımızın başından beri sizlerin merak ettiği sorunun cevabını vermemiz yani silinen mesajlar nasıl geri getirilir sorusunun cevabını vermemizin zamanı geldi. Whatsapp mesajları herkesten sil yapıldığı zaman geri getirme yöntemi Android ve iOS cihazlar için değişiklik göstermekte. Dilerseniz öncelikle iOS cihazlar için bu yöntemi inceleyelim.

iOS cihazlar kapalı kaynak cihazlar olduğundan dışarıdan müdahale etmek mümkün değil ve dolayısıyla önceden silinmiş Whatsapp mesajlarını okumanız da mümkün değil gibi gözüküyordu. Ancak iPhone cihazlarınıza Jailbreak işlemi yaparak Whatsapp’ı dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Jailbreak Nedir? – iPhone Jailbreak Rehberi

iOS cihazınıza Jailbreak işlemini yaptıktan sonra, CYDIA tweak’leri içinden Watusi isimli tweak’i kurmalısınız. Bunu kurduktan sonra Whatsapp uygulaması içine girerek dilediğiniz ayarlamaları yapabilir ve silinen mesajları okuyabilirsiniz.

Android cihazlarda ise işimiz iOS cihazlara göre daha kolay. Android cihazda silinen mesajları okumanız için yapmanız gereken tek şey internetten modlu bir Whatsapp sürümü indirmek. Bu işlemi yapmak Android cihazlarınızda eski mesajlarınızı siler fakat sonrasında başkasının sildiği mesajları da bu yöntemle okuyabilirsiniz.

Peki sizler Whatsapp silinen mesajları merak ediyor musunuz? Bu konuya nasıl bir çözüm getirdiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap