1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Kamera Butonu Geri Geldi

WhatsApp Kamera Butonu Geri Geldi

whatsapp-camera

Korona virüs salgını boyunca birçok uygulama, artık görüntülü konuşma üzerine endekslenmişti. Bu konuda Zoom büyük bir başarı elde ederken, Facebook da 50 kişinin aynı anda görüşme yapabildiği Rooms ile görünmüştü. Son yapılan güncellemelerle beraber görüntülü görüşme ve fotoğraf yollama amacı daha da ön plana çıkmış, ama WhatsApp kaldırdığı özellikle şok etkisi yaratmıştı. Son güncellemeyle beraber WhatsApp kamera butonu kaldırılsa da artık geri gelmiş durumda.

WhatsApp Kamera Butonu Yeniden Bizlerle

Bildiğiniz üzere son dönemlerde para gönderme ve para alma, hareketli çıkartmalar ve daha farklı seçenekler üzerinde çalışmalar yapan WhatsApp, kullanıcıların fazlasıyla işine yarayan bir özelliği ortadan kaldırdı. Menüyü açtığınızda galeri seçeneğinin hemen yanında bulunan kamera özelliğiyle hızlı çekimler yaparak, yaptığımız çekimleri hızlıca karşı tarafa iletebiliyorduk. Son günlerde kullanıcıların bu seçeneği bulamamasıyla beraber, özelliğin kaldırıldığı anlaşıldı.

Her ne kadar yeni özellik ortadan kalkmış olsa da, gelen tepkiler üzerine yeni güncellemeyle beraber kamera butonu geri geldi. Üzerinde hiçbir değişiklik bulunmayan kamera özelliği, yine eskisi gibi seri şekilde kullanılabiliyor.

Yaşanan Problemler Çözülüyor

Geçtiğimiz günlerde para gönderme güncellemesini deneyen WhatsApp, bildiğiniz üzere Brezilya Merkez Bankası tarafından engellenmişti. Bu seferde hareketli çıkartmalar üzerinde çalışan firma, bu yeni çalışma konusunda herhangi bir problem yaşamıyor. Geçtiğimiz günlerde de sunucu yoğunluğu nedeniyle çevrimiçi ve son görülme ibareleri aniden ortadan kaybolmuştu. Bunun bir güncelleme değil, sorun olduğunu belirten WhatsApp, kısa sürede problemi çözüme kavuşturmuştu.

Bünyesinde sürekli yeni özellikler deneyen WhatsApp, ilerleyen günlerde daha farklı güncellemelerle de gelebilir. Aynı zamanda ortadan kaybolan kamera özelliğinin geri gelmesine de çok sevindik diyebiliriz. Çünkü gönderdiğimiz fotoğraflar tek seferlik çekimler oluyor ve telefonda bekleyerek yer de kaplamıyor. Bu nedenle son karardan dolayı sevinçliyiz diyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap