1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp, iPhone Kullanıcılarını Sevindirecek Haber Verdi

WhatsApp, iPhone Kullanıcılarını Sevindirecek Haber Verdi

WhatsApp iPhone

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp bu kez farklı bir güncelleme ile karşımıza geliyor. WhatsApp, iPhone Kullanıcılarını Sevindirecek Haber Verdi

Facebook’un sahibi olduğu ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan uygulama, bu alanda ki hakimiyetini sürdürmek için kullanıcılardan gelen bildirimlere kulak verdi. Diğer yandan da kullanıcılarını şaşırtacak yenilikler yapmaya devam ediyor.

WhatsApp, iPhone Kullanıcılarını Sevindirecek Haber Verdi

Hem Android hem de iOS cihazlar için çalışmalarına devam eden WhatsApp, bazı yenilikleri belli başlı cihazlarda denemeyi uygun görüyor. Yapılan son yenilik ise iOS cihazlara geldi. Fotoğraf gönderilen mesajlara odaklanan firma, gönderilen fotoğraflara yönelik özel etiket getirdi. Bu etiketle beraber de fotoğrafı internetten arama özelliği de gelecek.

Mesajlarda güvenliği üst düzeyde tutmak ve bilgi kirliliği yayan yalan haberleri engellemek amacıyla yapılan bu güncelleme sonrasında bir fotoğrafın dört ya da daha fazla iletilmesi sonucu bir arama motoru karşınıza çıkacak. WhatsApp iPhone Özellikleri içerisinde yeni olan bu özellik sayesinde tekrar gönderilen fotoğrafın kaynağının neresi olduğu da tespit edilebilecek.

WhatsApp, uzun zamandır yalan haberleri yayan hesaplara karşı mücadele etmekte. Bu özellik sayesinde bir çok kez üst üste gönderilen fotoğrafların asılsız bilgi içerebileceği kullanıcılara daha kolay anlatılabilecek. Daha önce de spam mesajlar ve yalan haber paylaşan kullanıcılar engellenmişti. Yapılan bu yenilikle daha da engellenecek gibi gözüküyor.

Önerilen Yazı
Facebook Yeni Güncelleme Yaptı! Yeni Güvenlik Seçeneği Geliyor
Yorum Yap

Yorum Yap