1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Çevrimiçi Özelliği Tamamen Kapatıldı! – İşte Detaylar

WhatsApp Çevrimiçi Özelliği Tamamen Kapatıldı! – İşte Detaylar

whatsapp

Geçtiğimiz dakikalarda birçok kullanıcının fark etmesiyle beraber, WhatsApp çevrimiçi özelliği iddialara göre tamamen kapatıldı. Yapılan deneme konuşmalarına da bakılırsa, artık WhatsApp üzerinden çevrimiçi ve son görülme özellikleri kullanılamayacak. Peki bu özellik neden kapatıldı, güncelleme yapmamız gerekiyor mu?

WhatsApp Çevrimiçi Özelliği Kapatıldı

Geçtiğimiz dakikalarda WhatsApp üzerinden iki farklı özellik tamamen kapatıldı. Herhangi bir duyuru ya da güncelleme olmadan yapılan işlemi, kullanıcılar WhatsApp kullanırken fark etti. Biz de gerekli testleri yaptıktan sonra, WhatsApp’ın çevrimiçi ibaresinin tamamen kaldırıldığını ve karşıdaki kişi açık olsa bile çevrimiçi yazmadığını gördük. Tabii ki bununla beraber kullanılan bir özellik daha kaldırıldı.

Son Görülme Özelliği Artık İsteğe Bağlı Değil

WhatsApp çevrimiçi ibaresinin kalkmasıyla beraber, artık son görülme ibaresi de tamamen kaldırıldı. Önceden isteğe bağlı olarak gizlenen ve ortaya çıkarılan son görülme özelliğinin de kullanıcılara erişimi tamamen kaldırıldı. Şu an için dev platformdan konuyla alakalı herhangi bir açıklama gelmese de, ilerleyen zamanlarda mutlaka bir açıklama yapılacaktır.

WhatsApp’ı Yeni Düzenlemeler İçin Güncellemek Gerekiyor mu?

Bu sıralar fark edilen çevrimiçi ibaresi ve son görülme ibaresinin kaldırılmasına baktığımız zaman, konuyla alakalı herhangi bir güncelleme gerekmediğini görüyoruz. Çünkü cihazında güncelleme yapmayan kullanıcıların yeni durumu fark etmesiyle beraber, yeni özellikler için güncelleme gerekmediğini rahatlıkla anlayabiliyoruz.

WhatsApp’ın önümüzdeki günlerde para gönderme gibi yeni güncellemelerle geleceğini biliyorduk ancak, çevrimiçi ve son görülme ibaresinin aniden kaldırılmasına bir anlam veremedik. Firma tarafından bir açıklama gelmediği için, bu durumun bir hata olabileceğini de düşünüyoruz. İlerleyen saatlerde herhangi bir açıklama yapılırsa, sizlerle yeniden paylaşıyor olacağız. Bakalım WhatsApp, bu ibareleri neden kullanımdan kaldırdı, yeni özellikler neden güncelleme gerektirmedi? Bu konuda sizin de görüşlerinizi merak ediyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Evet dün bir süre bu özellikler kayboldu lakin daha sonra düzeldi.şuan normal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir