1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp Aynı Anda Birden Fazla Cihazda Kullanma Ayarı!

WhatsApp Aynı Anda Birden Fazla Cihazda Kullanma Ayarı!

whatsapp-camera

WhatsApp aynı anda birden fazla cihazda kullanılabilecek. Bu konuyla ilgili gelişmeleri karşımıza çıkan WhatsApp, insanların isteklerine dair de yeni seçenekleri ön plana çıkarıyor. WABetaInfo’ya göre Facebook, önümüzdeki günlerde yeni bir çalışma yapacak. Bu çalışmayla birlikte popüler mesajlaşma uygulamasında aynı hesabı 4 farklı cihazda kullanmaya izin verecek. Yani bir yerden hesaba giriş yapınca, aynı anda başka yerden de yönetim yapabileceksiniz.

Bu konu oldukça merak ediliyordu. Biliyorsunuz WhatsApp aynı anda sadece tek cihazdan kullanılabiliyor idi. Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, bir telefon numarası üzerine bağlanarak tek bir cihazda kullanılabiliyor. Bu yüzden de her seferinde telefonla ve hatla ilgili sorunlar yaşanabiliyor. Bireysel beklentiler ve ihtiyaçlara yönelik çalışmaların tamamını kendi içinde dengeleyen ve yenileyen bu sistem, herkes için daha rahat ve aktif bir dilde hizmet sunuyor diyebiliriz. Çok fazla kişinin isteğine cevap veren WhatsApp, bu özelliği ile birlikte daha çok kişiye hitap edebilir.

WhatsApp Aynı Anda Birden Fazla Cihazda Kullanma Ayarı Nasıl Yapılır?

Bu ayarı yapmak için yeni güncellemeyi beklemeniz yeterli olacak. Ardından zaten otomatik olarak giriş yapabilecek ve teyitlerle birlikte bu süreçleri ön plana çıkarabileceksiniz. Bu yüzden insanların istekleri ile ilgili çok daha farklı bir çalışma yapılabilir ve en azından kişilerin isteklerine karşı bir cevap sunulabilir. Yüksek rekabet durumlarına bir cevap olarak üretilen bu yeni özellik, büyük ihtimalle sadece Businnes değil bütün WhatsApp kullanımlarında karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Bu durum bir kullanıcının birden fazla hesap açmasının büyük ölçüde önüne geçse de özellikle birden fazla cihaz kullanan kişilerde sorun oluşturabiliyor. Ortaya çıkan son beta sürümüne göreyse Facebook, WhatsApp’da bu durumu değiştirecek. WhatsApp’a yakınlığıyla bilinen WABetaInfo’ya göre Facebook, tek bir WhatsApp hesabını birden fazla hesaba bağlama desteğini getirmeyi planlıyor.

WhatsApp’a Öyle Bir Özellik Geldi Ki!

4 cihaza kadar desteklenecek bu yeni özelliğin SMS’le gelen bir doğrulama koduyla gerçekleştirileceği açıklandı. Normalde bilgisayarlarda WhatsApp’a bağlanmak için WhatsApp Web’i kullanıyorduk. QR kodla bağlandığımız WhatsApp Web, tek başına çalışmadığı gibi telefonun internete bağlı olmadığı, ya da şarjının bittiği durumlarda erişilemiyordu

Yorum Yap

Yorum Yap