1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Whatsapp 5 Yeni Özelliğiyle Daha İyi Bir Deneyim Sunacak!

Whatsapp 5 Yeni Özelliğiyle Daha İyi Bir Deneyim Sunacak!

whatsapp

Dünya çapında en fazla kullanılan online sosyal mesajlaşma platformu olan Whatsapp kullanıcılara yeni deneyimler kazandırmak ve her ihtiyaca hitap etmek için çalışmalarına ve güncellemelerine devam ediyor. Yeni yapılan güncellemeler ve çalışmalar sonrasında birden fazla güncellemeyi kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Whatsapp 5 yeni özelliğiyle daha iyi bir deneyim sunacak.

Whatsapp farklı özellikleri entegre ederek uygulamaya yeni bir deneyim kazandıracak. Peki hangi özelliklerin gelmesi bekleniyor? İşte detaylar!

Whatsapp Çoklu Cihaz Dönemi Başlıyor!

Uygulama üzerinde bir süredir çoklu cihaz desteğinin gündeme geldiği belirlendi. Test aşaması devam ederken, testlerin başarılı sonuçlanmasının ardından uygulama birden fazla cihaz üzerinden aynı anda sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek.

Bu uygulama aslında Telegram üzerinden uzun zamandır aktif olarak kullanılabiliyor. En büyük rakibinin uzun zamandır kullanmış olduğu bu özelliğin Whatsapp tarafından tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz net bir açıklama gelmedi. Bir anlamda Snapchat uygulamasında olduğu gibi yok olan mesajlar uygulamasının üzerinde çalışıldığı müjdesi verildi.

Mesajların Süresi Dolacak!

Kullanıcılar tarafından istenilmesi halinde yeni bir özellikle birlikte belirli bir sürenin ardından mesajların silinmesi sağlanacak. Beta sürümü değerlendirildiği zaman kullanıcılara bazı opsiyonlar sunulacak. Bu seçeneklere göre mesaj silinme süreleri 1 gün 1 hafta ya da 1 ay olabilecek. Kullanıcılar isteklerine göre bu süreçte seçim yapabilecekler.

Mesajlar Arasında Arama Yapılabilecek!

Yeni güncellemenin hem iOS hem de Android için planlandığı belirtildi. Şimdilerde istenilen mesajları bulabilmek sanıldığı kadar kolay olmazken, zaman aralığına göre mesaj arama özelliğinin gelmesi bekleniyor. Böylece istenilen mesajlar daha hızlı bir şekilde bulunabilecek.

Mesajların Ne Kadar Yer Kapladığı Görülebilecek!

Gelecek olan yeni depolama özelliği ile birlikte artık mesajların telefonda ne kadar yer kapladığı görülebilecek ve buna göre tercih edilen mesajlar silinebilecek.

Mesajlar Silinebilecek!

Bu özellik henüz test aşamasında olmakla birlikte detayları henüz netleşmedi. Detayların önümüzdeki günlerde tam olarak netleşmesi bekleniyor. Depolanan mesajların silinmesi konusunda bir çalışmanın olduğu belirtildi. Depolanan mesajların silinmesi ile birlikte telefonun depolama alanının da rahatlaması bekleniyor. Bu sayede yeni özelliklerle birlikte kullanıcılara iyi bir deneyim sunması planlanıyor.

Önerilen Yazı
Samsung Galaxy Note 20 İnceleme – Galaxy Note 20 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı
Yorum Yap

Yorum Yap