1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Volvo’nun En Sağlam Arabası – XC90 Serisi

Volvo’nun En Sağlam Arabası – XC90 Serisi

volvonun-en-saglam-arabasi-volvo-xc90-serisi

Bu zamana kadar ürettiği araçlarla daima sağlamlığı konusunda ön plana çıkan Volvo, her aracında farklı ve gelişmiş teknolojilere yer veriyor. Aynı zamanda çarpılma ve yol kontrol dengesini bile kendi aracını acımasızca yapan firma, bugüne kadar sağlam araba üreticisi unvanını kaybetmedi. Volvo’nun en sağlam arabası olan Volvo XC90 modeli, bugüne kadar hiçbir ölümlü kazaya tanıklık etmedi. Peki aracın özellikleri ve kullanım detayları, kullanıcılara neler sunuyor?

Volvo’nun En Sağlam Arabası XC90’ın Donanım Özellikleri

Volvo XC90 modeli, 2005 yılından beri üretiliyor. Aşırı sağlamlığıyla tüm otomobil konularında sıkça bahsedilen araç, onlarca acımasız teste rağmen kalitesinden hiçbir şekilde ödün vermedi. Peki Volvo’nun en sağlam arabası bizlere hangi özellikleri sunuyor?

Yeni model Volvo CX90 serisine baktığımız zaman aracın sıralı turbo ve dizel motora sahip olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle son yıllarda motor alanında hibrit teknolojisini kullanan Volvo, motor gücün de 1.969 cc seviyelerinde tutuyor. Ayrıca 0 – 100 km hızlanma süresini 7.6 saniyede tamamlayan aracın 8 ileri otomatik şanzımanı ve 4×4 çekiş gücü bulunuyor.

Maksimum hızı 220 km/h olarak bilinen aracın tork gücü de 480 Nm seviyelerinde. Her alanda muhteşem olan araç, yüksek güvenliği nedeniyle fiyatına bakılmaksızın tercih ediliyor.

Volvo XC90 Tasarım Özellikleri

SUV modellerin en iyisi olarak kabul edilen Volvo XC90 modelinin yeni üretimleri 4953 mm uzunluğa, 2008 mm genişliğe ve 1776 mm uzunluğa sahip. Kaslı görüntüsünün yanı sıra depo kapasitesi de 71 litre olarak karşımıza gelen aracın bagaj hacmi de yaklaşık 1886 litre diyebiliriz. Ayrıca virajlarda kullanıcılara güvenli rahat bir dönüş imkanı sağlayan aracın boş ağırlığı 2323 kg diyebiliriz.

Volvo XC90 Fiyatları

Yaklaşık 2005 yılından beri karşımıza gelen araç, her sene yenilenen yüzüyle yeniden karşımıza çıkıyor. Her yıla göre teknolojisini ve kalitesini arttıran aracın fiyatları da gerçekten dudak uçuklatıyor diyebiliriz. Volvo 2020 XC90 modellerinin Türkiye satış fiyatı 855.000 TL’den başlayarak, 1.105.000 TL’ye kadar uzanıyor.

Aracında şerit takip sistemine ve güvenli sürüşe kadar her ayrıntıya büyük önem veren aracın, bu parayı hak ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

XC90 Serisi Neden Volvo’nun En Sağlam Arabası?

Volvo’nun en sağlam arabası unvanını yaklaşık 15 senedir elinde bulunduran XC90 modelinde, bugüne kadar hiçbir ölümlü kaza yaşanmadı. Bu nedenle hem markasının, hem de dünyanın en sağlam arabası olarak bilinen araç, her yıl yenilenerek üst düzey güvenlik önlemleri alıyor. Özellikle kasa konusunda yoğunlaşan firma, ilerleyen yıllarda da bu unvanı elinde tutacak gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap