1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volvo Hız Sınırı Çalışması Ses Getirecek

Volvo Hız Sınırı Çalışması Ses Getirecek

volvo

Güvenlik, sağlamlık ve rahatlık konusunda her modeliyle büyük bir ün yakalamayı başaran Volvo, bu defa farklı bir çalışmayla ön plana çıkacak. 2021 yılında üreteceği normal ve elektrikli araçlar için hız sınırını gündeme alan Volvo, araçlarının en yüksek hızını 180 km/h şeklinde ayarlayacak. Tabii ki bu çalışma şimdiden merak konusu olup tartışılırken, tepkiler de ortaya çıkmaya başladı. Volvo hız sınırı konusunda tepkilere de cevap verdi.

Volvo Hız Sınırı Can Kaybını Önleyecek

Bildiğiniz üzere Volvo, ürettiği araçların sağlamlığıyla can kayıplarını önlemek için çabalıyor. Güvenlikten ve konforundan da asla ödün vermeyen firma, bu defa 2021 model araçlarında hız sınırı kuralını uygulayacak. Elektrikli olarak çıkacak araçlar dahil, XC60 modelinde bile en son hız artık 180 km/h olacak. Bu önlemle beraber can kayıplarının önüne geçmek isteyen firma, 2021 yılında kazaların azalmasını da temenni ediyor.

Volvo Yeni Tepkiler İçin Açıklamada Bulundu

Araç hızlarıyla alakalı bir güncelleme yapan Volvo, eleştirilere de maruz kaldı. Ortaya çıkan eleştirilere Volvo, ”180 km/h’dan daha yüksek hızla gitmenin hiçbir mantığı yok. Ayrıca belirlediğimiz hız sınırıyla beraber araçlarımız yavaş olarak nitelendirilmesin. 180 km/h bile hız bakımından çok yüksek bir derece. İnsanlar olarak sürekli hız yapmaktan bahsediyoruz. Umarız yaptığımız bu çalışma, gerçek bir tartışma konusu olur’’ açıklamasında bulundu.

Volvo, üç noktalı emniyet kemeri ve çarpışmayı önleyici sistemleriyle de güvenlik alanında yenilikler yaratmaya devam ediyor. Güvenlik paketleriyle de çok konuşulan firma, hız sınırının yanı sıra ‘’Care Key’’ uygulamasın üzerinde de çalışıyor. Yeni projenin amacı yine hız sınırıyla alakalı. Bir arkadaşınız, eşiniz veya tanıdığınız arabanızı istediği zaman acemi bir sürücüyse kendiniz de uygulama üzerinden aracın hız sınırını ayarlayabiliyor, aracınızı gönül rahatlığıyla emanet verebiliyorsunuz. Yeni hız sınırı 2021 model araçlarda görünecek fakat, ‘’Care Key’’ uygulamasının çıkış vakti henüz bilinmiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap