1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volkswagen’in Yeni Crossover Modeli

Volkswagen’in Yeni Crossover Modeli

volkswagen_taos_bilgiler

Volkswagen’in yeni tasarımlarından biri olan Taos için çalışmalar hız kazanmaya başladı. Kuzey Amerika’nın pazarı için tasarlanan ve üretilen Taos hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı. Tiguan modelinin bir alt klasmanı olarak yer alacak olan model için ilk bilgi siyah silüteinden olacağı söylendi. Alman devi Volkswagen tarafından 13 Ekim tarihinde yapılacak olan lansman ile birlikte daha detaylı bilgilerin verileceği tahmin ediliyor.

Yeni Arabanın Adı New Mexico’dan Geliyor

Kompakt model olarak tasarlanacak ve ilk etapta Kuzey Amerika’ya sunulacak olan araç ile ilgili bir diğer iddia aracın adı ile ilgili atıldı. Volkswagen’ın yeni adı New Mexico’daki 6000 nüfuslu bir kasabadan alındığı söyleniyor. VW Taos, önümüzdeki günlerdeki açıklamalardan sonra birçok ülkede ses getireceği benziyor. Yeni tasarım aracın ismi ile ilgili bir diğer tesadüf ise 1969 yılında yazılan “ How to Keep Your Volkswagen Alive” yani “ Volkswagen’inizi Nasıl Canlı Tutabilirsiniz?” adlı kitabın yazarının yaşadığı kasabanın adı da Taos.. Volkswagen yetkilileri ünlü yazara bir incelik mi yapmış yoksa gerçekten bir tesadüften mi ibaret önümüzdeki günlerde ki tanıtım ile birlikte ortaya çıkacaktır.

Tasarım olarak tamamen özgün özellikler ile kullanıcılara sunulacak olan Volkswagen Taos ilk olarak Kuzey Amerika pazarı için düşünülüyor. Tam oradaki hava ve insanlığa hakim olan özellik ve tasarımlar ile gelecek olan Taos daha sonraki yıllarda Avrupa ülkeleri içerisinde de pazar ağını genişleteceği tahmin ediliyor.

 Tharu ile Farklılıklar Göz ile Görülüyor

Volkswagen’in geçtiğimiz zamanlarda Çin’e özel olarak ürettiği Tharu 148 beygir güç üreten 1.4 litrelik turboşarjlı motor tasarımlar ile üretilmişti. Volkswagen’in Kuzey Amerika için ürettiği Taos ise daha yüksek motor kapasiteli ve en az yedi vites kavrama özellikleri ile pazara sunulacağı bilinmektedir. Tharu aracın çekiş gücünü yeni Taos ile karşılaştırdığımızda ise Tharu’nun biraz daha geride kalacağı ve performans anlamında Taos’un bir adım önde olacağı tahmin edilmektedir.

Taos’un daha net gelişmelerini önümüzdeki günlerde Volkswagen’in yapacağı tanıtım ile açıklayacağını tahmin ediyoruz. Açıklanacak bilgiler sonrasında sizler için tekrardan bir Taos tanıtım yazısı hazırlayacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap