1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volkswagen Kemer Sıkma Politikasına Gidiyor! Çok Kişi İşinden Olacak

Volkswagen Kemer Sıkma Politikasına Gidiyor! Çok Kişi İşinden Olacak

Volkswagen Kemer Sıkma Politikasına Gidiyor!

Corona Virüs salgını sebebiyle pek çok sektör etkilendi. Etkilenen sektörler arasında yer alan otomotiv sektörü arasında en çok etkilenen şüphesiz Volkswagen oldu. Pek çok otomotiv markası, devletten aldığı desteğe rağmen kemer sıkma politikasını uygulamak zorunda kaldı. Volkswagen Kemer Sıkma Politikasına Gidiyor! Çok Kişi İşinden Olacak 

Volkswagen Kemer Sıkma Politikasına Gidiyor!

Volkswagen bünyesinde çalışan milyonlarca kişi var. Pek çok kişiye iş imkanı sunan firma, bu kez küçülme politikasına gidiyor. Automobilwoche’ye açıklama yapan Volkswagen markası sözcüsü, yeni işten çıkarma kararlarının olduğunu belirtse de henüz kesinleşmediğini belirtmek isteriz.

Volkswagen Sözcüsü:

“Pandeminin yarattığı kriz haline cevap vermek adına yeni maliyet düzenlemelerine gitmemiz gerekiyor. Henüz izlenecek yol netleşmemiş olsa da masada pek çok fikir bulunuyor.” dedi. 

Volkwagen CEO’su Herbert Diess’in geçtiğimiz hafta yapılan  toplantı da AR & GE maliyetlerinin üçüncü parti yatırımların ve firmaya yük olan gereksiz harcamaların da kısılacağını belirtti.

Pek Çok Personel İşten Çıkarılacak!

İşsizlik rakamlarının giderek artış gösterdiği günümüzde Volkwagen de personellerini azaltarak küçülme kararı aldı. Her daim gündemlere çıkardığı arabalarla gelen Volkswagen bu kez gündeme işçi çıkarmasıyla gelecek. Her ne kadar durum netleşmemiş olsa dahi böyle bir konunun gündeme gelmesi oldukça can sıkıcı.

Önerilen Yazı
Tesla Model 3 Boyası Firmayı Davalık Etti

Volkswagen ile alakalı yeni gelişmeler olduğu takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. TeknoSitesi olarak bizleri takipte kalarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap