1. Ana Sayfa
  2. Manşet
  3. Volkswagen Gol Tanıtıldı! 70.000 TL’ye Araba Fırsatı

Volkswagen Gol Tanıtıldı! 70.000 TL’ye Araba Fırsatı

volkswagen-gol-tanitildi-70000-tlye-araba-firsati

Yaşadığımız zaman diliminde araç üretimi konusunda sorun yaşayan firmalar, şu sıralar birçok ülkeye yeni araç gönderimi yapamıyor. Ülkeye sıfır araç girişi olmayınca, ikinci el piyasasının yükselmesiyle beraber kullanıcılar da araç alım ve satımında bir hayli zorluk çekiyor. Bu sıralar çalışmalarına hız kazandıran otomotiv devi, yeni bir kampanyaya başladı. Ses getirecek Volkswagen kampanyası ise 70.000 TL’ye sıfır bir Volkswagen Gol modeline sahip olabileceksiniz.

Volkswagen Kampanyası Güney Amerika’dan Gelecek

Güney Amerika’da gelirin ve bütçenin düşük olmasını göz önünde bulunduran otomotiv devi, Golf modelinin daha uygunu olan Gol modelini tanıttı. Ürünün sıfırı Türkiye fiyatıyla 70.000 TL olarak hesaplanan araç, parasına göre gerçekten süper özellikler taşıyor.

Aracın satış fiyatı 6990 dolar olarak hesaplanırken, bu fiyat Türkiye fiyatı ile yaklaşık 50.000 TL tutarına denk geliyor. Tabii ki Şili ve Güney Amerika vergilerini düştüğümüzde yaklaşık 5.700 dolar etiketine sahip olan araç, ülkemizde olsaydı 40.000 TL fiyat etiketine sahip olacaktı.

70.000 TL’ye Sıfır Araç İmkanına Sahip Olabilirsiniz

Türkiye fiyatıyla yaklaşık 40.000 TL tutarında ortaya çıkan araç, vergiler dahil ortalama 70.000 TL’ye denk geliyor. 1.6 atmosferik motora ve 5 ileri manuel vitese sahip olan Volkswagen Gol modelinin, 102 beygir gücünde motoru bulunuyor.

Trendline, Highline ve Comfortline paketleriyle gündeme gelen ve satışa sunulan yeni araç, çok dolu sayılmasa da fiyatına göre fiyat performans ürünü olabilir. Aynı zamanda aracın Türkiye topraklarına girip girmeyeceği de merak konusu olmaya başladı.

Volkswagen Gol Türkiye’ye Gelecek mi?

Güney Amerika bölgesinde uygun fiyatıyla satılacak olan ve Golf modelini andıran Volkswagen Gol, ülkemizde gelirse fazlasıyla ekmek yer diye düşünüyoruz. Aynı zamanda aracın henüz ilk satışları olduğu için, tercih edilip edilmeyeceği de bilinmiyor. Bu nedenle aracın ülkemize gelip gelmeyeceği bilinmezliğini korurken, geliş sürecinin bile en az 1 yıl süreceğini tahmin ediyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap