1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Volkswagen Emisyon Skandalıyla İlgili Ödediği Tazminat Açığa Çıktı!

Volkswagen Emisyon Skandalıyla İlgili Ödediği Tazminat Açığa Çıktı!

2020-07-29_08-55-53

Volkswagen emisyon skandalını duymuşsunuzdur. Marka bazlı olarak sürekli değişen ve yenilenen bir dilde ilerleyen firma, dudak uçuklatan bir tazminat ödeyecek. Bu tazminadıtın detayları da belli oldu diyebiliriz. Güncel olarak ön plana çıkarılan ve çok daha farklı bir yapıda bizlere sunulan seçeneklere bakacak olursak, marka olarak oldukça geniş bir yapıda ilerlediğini görebiliriz bu durumun. Bu yüzden de herkesin kendine göre bir tercihi ve yaklaşımı bulunuyor. Aslında tamamen kişisel çalışmalarla karşımıza çıkan bu durum, bazı noktalarda önem arz edebiliyor. En azından markaların biraz daha işleri büyütmesi gibi.

2015 senesinde yaşanan bu olayı hatırlarsınız. Volkswagen tarafından dijital olarak karbon ölçümlerinde hatalı sonuçlar çıkardığını ve bunun da yazılım yoluyla yapıldığını açıklamıştı firma ve bu duruma dair de bir skandal patlak vermişti. Bu duruma dair şirketin CEO’su istifa etmiş ve keza arka arkaya pek çok üst düzey yönetici de şirketten ayrılmıştı malumunuz. Bu durumdan hemen sonra gelişmeler sürekli birbirini takip etti ve ilerlemeler yaşandı.

Volkswagen emisyon skandalı şirkete çok pahalıya patladı!

Sürücülüre tazminat olarak toplamda 9.5 milyar dolar ödeyen firma, bu konuya dair geniş bir duyuru yayınladı. Yani şirket oldukça büyük bir para ödedi. Hatta pek çok ülkenin geliri kadar ödeme yaptı diyebiliriz. Bununla ilgili olarak elektrikli otomobiller konusunda da çalışmalarına hız katan marka, ilk elektrikli otomobili ile yakında karşımıza çıkacak ve ID.3 olarak ön planda yer alacak gibi bir durum var. Uzun vadede dizel ve benzinli araçların ömrü yavaş yavaş bitecek ve bu süreçle ilgili olarak kesin bir dönüş sağlanacak gibi görünüyor.

En azından dizel araç üretilmezse ve piyasada hep elektrikli araç üretilmeye başlanırsa piyasada dizel araçlar da iyice azalacaktır diyebiliriz. Bu duruma dair geniş bir çalışma yapan marka, Volkswagen emisyon konusuyla ilgili de geniş bir sistem ile hareket ediyor.

Bakalım yakın zamanda markanın bu tarz durumlara karşı olan tavrı nasıl değişecek ve karşımıza ne gibi bir yaklaşım çıkacak? Merakla bekliyoruz ve hepsi için bir detay sunabiliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap