1. Ana Sayfa
  2. Güncel Haberler
  3. Virüs Mutasyona Uğradı! İkinci Dalga Koronavirüste Bunlara Dikkat!

Virüs Mutasyona Uğradı! İkinci Dalga Koronavirüste Bunlara Dikkat!

ikinci dalga

İkinci dalga koronavirüs konusunda pek çok kişinin beklentisi sürekli değişiyor. ABD üzerinde Ulusal Alerji ve Enfeksiyon hastalıkları Enstitüsü tarafından yapılan direktörlük çalışmasında yeni açıklamalar yapıldı. DR. Anthony Fauci tarafından yeni mutasyon seçimlerinin olduğu günümüzde virüsün bulaşıcılığı sürekli değişiyor dendiği belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda etkisini göstermeye başlayan ve herkesi hemen hemen bu süreç doğrultusunda etkileyen koronavirüs, yeni mutasyon geçirerek dalgasını artırmaya devam ediyor. Sars-Cov-2 mutasyonu hakkında bazı anlatımlar yapan uzmanlar, bu konuda bulaşıcılık durumunun artmasının mümkün olabileceğini söyledi. Tek bir mutasyon yapısına dikkat çeken ABD’li uzmanlar, D164G mutasyonu ile virüsün bulaşıcılık konusundaki artışının mümkün olabileceğini, hatta bulaşım hızının dahi artmış olabileceğini söyledi.

Bu tarz yapımlarda daha önce de araştırma yapan uzmanlar virüsün gelişimine dair sürekli yeni duyurular ve çalışmalar yapıyor. Bu da haliyle bizlere farklı, etkili ve güçlü bir çözüm üzerinde hizmet sağlıyor. Şiddette bir artışa eş değer olmayan bu mutasyon, en azından virüsün bulaşıcılığı konusunda etkili bir çalışma yaratıyor.

ikinci dalga

İkinci dalga konusunda gelişmeler sürüyor olabilir!

İkinci dalga konusu ile sars-cov-2 mutasyonu gelişirse durum 10 kata kadar daha da bulaşıcı hale gelebilir diyen uzmanlar bu duruma ilişkin bazı açıklamalar yapıyor! Genel olarak baktığımız zaman bu virüse dair sürekli bir gelişimin olduğu yönünde söylentiler var. Ama uzmanlar da bu durumu daha farklı şekilde  dile getiriyor. Yani hem birleşme hem de aktifleşme gibi bir çalışma içerisine giren bu virüs, özellikle hepimiz için daha dengeli ve daha yenilikçi bir yapıda ön plana çıkabilir. Söylentilerle birlikte değişime uğrayan bu virüs, mutasyon konusunda daha ne kadar ilerleyebilir merak konusu.

Yeni dalga ne zaman geliyor?

Bu soruya ilişkin olarak net bir bilgimiz yok. Ama söylentilere bakarsak (özellikle ABD’li uzmanlar ve bilim insanları) maske kullanımına dikkat ederek biraz daha virüsle aramıza mesafe koyabileceğiz gibi görünüyor. Bu durum biraz daha etkili, estetik ve yenilikçi bir durum oluyor. Hem hastalık konusunda hem de sağlık açısından virüsün ilerlemesi durumu tamamen ikinci dalga ile son bulacak gibi görünüyor. Farklı bir yaklaşım ve seçenek ile birlikte bakalım ikinci dalga konusu ne zaman sonlanacak? Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap