1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Venue Nedir? Facebook Venue Nasıl Kullanılır?

Venue Nedir? Facebook Venue Nasıl Kullanılır?

Facebook Venue

Koronavirüs salgını sebebiyle internet kullanım miktarımız ve canlı yayınlar hızla artmaya devam ediyor. Evde kalan sosyal medya kullancıları da kafa dağıtmak için çareyi canlı yayınlarda buluyor. Bu konuda bir atak da Facebook’tan geldi, halihazırda Facebook üzerinden canlı yayın yapılsa da bir yenilik yapıldı ve Facebook Venue duyuruldu. Peki Venue nedir? Facebook Venue nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda..

Venue Nedir? Facebook Venue ile Twitter’ı Karşısına Alıyor!

Yıllardır süren Facebook – Twitter rekabeti artık daha farklı bir noktaya taşınıyor. Koronavirüs salgını sebebiyle artan canlı yayın miktarı ve izleyici sayısı Facebook’u harekete geçirmişe benziyor.

Kullanıcıların canlı yayınlarda alanında uzman kişiler ile etkileşime girmesini hedefleyen Venue, yazılan yazıları ve yapılan bütün yorumları tekrardan inceleyebilmek için kaydırma, arama yapmayı durdurma gibi farklı imkanlar da sağlıyor.

Önerilen Yazı
Trump ve Twitter Arasındaki Savaş Giderek Kızışıyor!

İlk olarak NASCAR adı verilen Amerikan araba yarışları ile birlikte karşımıza çıkacak olan yeni canlı yayın uygulaması, alanında uzman yorumcular ile meraklılarının daha fazla bir arada olup etkileşim ortamı oluşturmayı hedefliyor. Twitter’ı geçmeyi hayal eden Facebook’un asıl hedefinin eski popülaritesini geri kazanmak olduğunu da söyleyebiliriz.

Bize kalırsa artık Facebook ne yaparsa yapsın yalnızca belirli bir kesime hitap edebilen bir platform olarak kalacak. Yaptığı satın alım hamleleri Facebook’u ayakta tutmaya yetse de daha fazlasını istiyor. Bakalım Facebook gerçekten aradığı kitlesini tekrardan kazanabilecek mi?

Sizler Facebook Venue hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Yorum Yap

Yorum Yap