1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Valve’dan Üzücü Haber Geldi! Steam Yaz İndirimi Ertelendi

Valve’dan Üzücü Haber Geldi! Steam Yaz İndirimi Ertelendi

steam oyun indirimleri

Steam yaz indirimlerini, kullanıcılar neredeyse bir senedir bekliyorlar. Bu indirimler kullanıcıların en çok sevilen oyunlara indirimlerle ulaşmasını sağlıyor. Fakat bu sene bir gelişmenin sonucu olarak Steam’da yaz indirimleri ileri bir tarihe ertelenmiş olabilir. Peki Steam yaz indirimi ertelenme sebebi ne? Sevilen indirim neden ertelendi? Konunun bütün detayları yazımızda..

Steam Yaz İndirimi Ertelendi mi?

Steam, Half Life gibi sektörün devlerinin sahibi olan Valve şirketi, yaptığı açıklama ile birlikte ”Summer 2020” adını vermiş olduğu, birçok oyunun ön gösterim etkinliğini ileri bir tarihe ertelemiş oldu. ”Summer 2020” etkinliği Steam Oyun Festivali‘nin yaz ayağı olarak adlandırılıyordu ve E3 haftasında rakip firmalar ile birlikte gerçekleştiriliyordu.

Valve, bu etkinlik ile birlikte Steam’a yeni gelecek oyunların da tanıtımlarının ve kısa oynanış demolarının gözlenmesini sağlıyordu. Bunun yanında da Steam’ı daha fazla duyurabilmek için var olan oyunlara indirim yapılıyordu.

Önerilen Yazı
Steam Müjdeyi Verdi! PUBG Üç Günlüğüne Ücretsiz Oldu!

Steam, yapmış olduğu açıklama ile birlikte Steam Oyun Festivali’nin yaz ayağı olan ”Summer 2020” etkinliği ileri bir tarihe ertelenmiş oldu. Steam, bu tercihi ile birlikte diğer rakiplerine de uymuş oldu. Amerika’da Geogre Floyd‘un öldürülmesine karşı eylemlerin giderek artması sebebiyle alındığını düşündüğümüz bu karar sonucunda, Rockstar Games sunucularını kapatmış, Sony, Electronic Arts gibi şirketler de tanıtımlarını ertelemişti. Görünen o ki, Steam da bu karara ayak uydurmuş gibi.

Önerilen Yazı
Sea of Thieves Steam Çıkış Tarihi Açıklandı

Peki bu karar Steam indirimlerini ne derecede etkileyecek? Yazımızın başında indirimlerin Steam Oyun Festivali sebebiyle yapıldığını yazmıştık. Sonuç olarak, Steam Oyun Festivali yapılmadığı zaman oyun indirimlerinin de ertelenmesi, sınırlı seviyede olması ya da hiç olmaması seçenekler arasında. Steam indirimleri hakkında Valve’dan henüz bir açıklama gelmemiş olsa da, Steam Oyun Festivali ertelendikten sonra oyun indirimlerinin de ertelenmesini beklememiz fazlasıyla doğal.

Peki sizler Steam Oyun Festivali’nin ertelenmesinin oyunlara yansımasının ne derecede olacağını düşünüyorsunuz? Sizce indirimler ertelenir mi ya da tamamen iptal edilir mi? Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap