1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Valorant Konsola Gelecek mi? – İşte Detaylar

Valorant Konsola Gelecek mi? – İşte Detaylar

valorant-konsola-gelecek-mi-iste-detaylar

Bu yıl tüm ilgileri üzerine çeken Valorant, Riot Games tarafından oyunculara sunulmuştu. Şuan için oyunun yalnızca PC sürümü bulunurken, oyununu konsola gelip gelmeyeceği de merak konusu olmaya başladı. Genellikle ilk etapta PC sürümü çıkan oyunlar, bir süre sonra konsol alanında da kendini gösteriyordu. Haliyle PS4 ve Xbox kullanıcıları da oyunun konsola gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı. Peki, Valorant konsola gelecek mi?

Valorant’ın Konsol İhtimali Düşük

İddialara göre Valorant, uzun çalışmalar sonucunda konsola uyarlanabilecek. Nişancılık ve hayatta kalma oyunlarından birisi olan Valorant, PC versiyonuyla fazlasıyla gündeme gelmeyi başardı. Bu sırada konsol oyuncuları da oyunu merak etti ve oyununu konsola ne zaman geleceğini araştırmaya başladı.

Ortaya çıkan iddialara göre, oyunun konsola uyarlanması için birtakım çalışmaların yapılması gerekiyor. Yani, oyunun konsolda görünme ihtimali düşük olsa da var. Lakin diğer bir iddiaya göre de, oyun konsol için asla uyarlanamayacak bir durumda.

Valorant Konsola Gelecek mi?

Riot Games, yeni nesil oyunun konsola gelebilmesi için çalışmalar yapacak. Nişancılık oyunlarında en iyi kontrol fare ile yapıldığı için, Valorant gibi bir oyunu da konsolda oynama bir hayli zorlaşacaktır. Bu durumdan çekinen Riot Games, sorunu düzeltemezse muhtemelen konsol alanında görünmeyecek. Ayrıca firmanın açıklamalarına göre oyun konsola gelse bile, bu uzunca bir zaman alacak. Yani oyuncuların, Valorant’ı konsolda görmesi yılları bulabilir.

Riot Games Konsola Sıcak Bakmıyor

Oyunun geliştirici ekibi, oyunun türü farklı olduğu için konsol alanına asla sıcak bakmıyor. Klavye ve fare kombinasyonlarında bile hedefi vurma konusunda sıkıntılar yaşanırken, bu olayın konsol alanına tamamen uyarlanabileceği düşünülmüyor. İlk etapta prototip oluşturan ve test denemelerine başlayan ekip, muhtemelen çalışmaları sonlandıracak.

Geliştirici ekip tarafından konsol konusuna sıcak bakılmazken, çalışmalara tamamen başlansa bile uyarlanma durumu en az 2 yıllık süre alacaktır. Yani Valorant oyununu konsola bekleyen oyun severlerin bu konuda umutlanmamasını ve PC versiyonuyla oyuna devam etmelerini öneriyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap