1. Ana Sayfa
  2. Telefon Haberleri
  3. Uygun Fiyatlı Tecno Spark Power 2 Tanıtıldı!

Uygun Fiyatlı Tecno Spark Power 2 Tanıtıldı!

tecno-spark
1

Geçtiğimiz haftalardan beri sürekli uygun fiyatlı akıllı telefonların tanıtımını izliyoruz. Özellikle işlemci firmalarından destekle beraber, yakın zamanda uygun fiyatlı cihazların 5G desteğine sahip olacağını söyleyebiliriz. Uygun fiyatlı telefon kervanına son olarak Tecno Spark Power 2 modeli de katıldı. Uygun fiyatıyla tanıtılan telefonu da sizler için inceledik. Bakalım cihaz hangi özellikleri ve fiyat etiketini barındırıyor?

Tecno Spark Power 2 Özellikleri

Uygun fiyatı ve orta seviye özellikleriyle karşımıza gelen cihazın, ilk etapta 7 inçlik dev bir ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. 1640 x 720 piksel çözünürlükle karşımıza gelen cihazın arka kısmında dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Ana kamera 16 Megapiksel çözünürlüğe sahipken ana kameraya 5 Megapiksel + 2 Megapiksel + 2 Megapiksel seviyelerinde üç adet kamera eşlik ediyor. Aynı zamanda cihazın ön kısmında yer alan selfie kamerası da 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip.

Cihazın batarya gücüne baktığımız zaman da yine iddialı bir rakam görüyoruz. Cihaz 6000 mAh batarya gücüne sahip şekilde karşımıza geliyor ve uzun bir kullanım ömrü sunuyor. HiOS 6 desteğiyle beraber kutusundan çıkan yeni cihaz Android 10 işletim sistemi ile çalışacak.

Son olarak yeni cihazın 4 GB RAM gücüne ve Helio P22 işlemci yonga setine sahip olduğunu belirtelim.

Spark Power 2 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni cihazın ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı bilinmese de, ilk aşamada Hindistan pazarında yer alacağı biliniyor. Fiyatı ise yaklaşık 130 dolar olan cihazın, Türk parası karşılığı ise ortalama 870 TL diyebiliriz. Aynı zamanda ülkemize geldiğinde cihazın 1.500 TL fiyat etiketini geçmeyeceğini düşünüyoruz.

Yeni cihazın şu an için ne zaman geleceğini ve ne zaman satışa sunulacağını bilmiyoruz. Fiyatı ve özellikleri net olarak ortaya çıkan yeni cihazın, ilerleyen günlerde mutlaka çıkış tarihi hakkında da detaylar gelecektir. Yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Önerilen Yazı
Çin Samsung’a Kazık Attı! Samsung Galaxy M41 İptal Edildi
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap