1. Ana Sayfa
  2. Genel Haberler
  3. Uygun Fiyatlı Oyuncu Fareleri 2020

Uygun Fiyatlı Oyuncu Fareleri 2020

gamer

Son zamanlarda ülkemizde yayıncılık ve oyunculuk sektörünün genişlemesiyle beraber birçok insan oyuncu faresi seçeneklerini inceliyor. Tabii ki bütçesi fazla uygun olmayan oyuncular da güzel özelliklere sahip ama uygun fiyatlı farelere göz atarken, bizler de size yardımcı olabilmek için uygun fiyatlı oyuncu fareleri 2020 listesini hazırladık. Sizler için özelliklerini de incelediğimiz seçenekler, emin olun uzun süre idare edecektir. Peki bakalım uygun fiyatlı oyuncu fareleri hangileri ve fiyatları ne kadar?

Uygun Fiyatlı Oyuncu Fareleri 2020 – Logitech G300S

İncelediğimiz modeller arasında ilk sırayı verdiğimiz Logitech G300S faresi, 4K monitör kullanmayan her oyuncu için uygun diyebiliriz. Üzerinde tam 9 adet fiziksel ve programlanabilir tuş barındıran mouse modelinde 1000 Hz yenileme gücü de bulunuyor. Ayrıca 2500 DPI seviyelerine kadar yükselebilen oyuncu faresi şuan 180 TL’den Mousepad hediyeli olarak satılıyor.

SteelSeries Rival 105

Fiyatına göre gerçekten gayet iyi işler çıkarmayı başaran SteelSeries Rival 105 modelinde de RGB desteğini ve 16.8 milyon kadar ışığı aynı anda görebiliyorsunuz. Ayrıca 4000 DPI seviyelerine kadar yükselebilen modelde 1000 Hz yenileme seviyesi bulunurken cihazın fiyatı da 200 TL etiketine sahip. Bu model tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz.

Razer Deathadder 3.5G

2012 yılında ortaya çıkan Razer Deathadder 3.5G modeli, ilk çıkan oyuncu farelerinden birisidir. Oyuncu farelerinin henüz olmadığı zamanda ilk çıkışını yakalayan ve bu zamana kadar başarılı bir performans süren üründe 2 adet fiziksel ayarlanabilir tuş bulunuyor. Ayrıca 3500 DPI seviyelerine kadar çıkabilen üründe 1000 Hz yenileme seviyesi de yer alıyor. Özellikle CS:GO gibi oyunlarda apayrı bir performans sunan cihazın Türkiye fiyatı ise yaklaşık 230 TL seviyelerinde. Eğer ürünü yurtdışından alırsanız bu fiyat 170 TL’lere kadar düşüş yaşayacaktır.

Gamebooster M626

Çok uygun fiyatlıyla bilinen oyuncu faresi Gamebooster M262 modeli de tam bir fiyat performans ürünü. Gerçekten de hem malzeme açısından hem de performans açısından son derece kaliteli olan farenin fiyatı 120 TL seviyelerinde. Ayrıca özelliklere baktığımızda da 4000 DPI seviyelerine kadar çıkan ve 1000 Hz yenileme seviyesi sunan cihaz, rahatlıkla tercih edilebilir diyoruz. Bunun yanı sıra farenin ışık konusunda biraz yetersiz kaldığının da altını çizmemizde fayda var.

4K Monitöre Uygun Rampage SMX-R44

Birçok oyuncu faresi 4K monitörlerde yetersiz kalınca, 4K teknolojisini kullanan oyuncular da bu durumdan biraz rahatsız olabiliyor. Ancak 4K monitörlerde bile üstün performans sağlayabilen Rampage SMX-R44 modeli gerçekten de güzel bir ürün diyebiliriz. Kırmızı, mavi ve siyah renk seçenekleriyle karşımıza çıkan modelin siyah rengi 150 TL fiyat etiketine sahip olurken, diğer renkler de 100 TL etiketine sahip. Ayrıca cihazda RGB desteği bulunurken, 1000 Hz yenileme seviyesi de yer alıyor. Bunun yanı sıra cihazın üzerinde 4 adet fiziksel tuş barınıyor.

Gamepower Ursa Tam Bir Efsane

Kablo seviyesinin rahatsız etmeyen boyutta olduğu ve son derece minimal görünüme sahip olan cihaz da oyuncular tarafından çokça tercih ediliyor. DPI olarak 10000 seviyelerine kadar yükselebilen oyuncu faresi 1000 Hz yenileme seviyesi sunuyor. Bunun yanı sıra cihazda dört adet ayarlanabilir tuş bulunurken, modelin fiyatı da 170 TL seviyesini asla aşmıyor.

Rampage Shine

Uygun fiyatlı oyuncu fareleri deyince aklımıza yine Rampage geliyor. Bu defa Shine modeliyle karşımıza çıkan cihaz RGB desteğine sahip. Oyunculara 10000 DPI seviyesi sunan ve 1000 Hz yenileme gücü bulunan cihazın küçük el yapısına sahip kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılacağını söyleyebiliriz. Ayrıca cihazın fiyatı 170 TL’yi geçmediği gibi oyuncular tarafından da fazlasıyla ideal diyebiliriz.

Logitech G102

Sizlere uygun fiyatlı fareler arasından son modelimizin de incelemesini yapıyoruz. Listenin son sırasında yer alan Logitech G102 modelinin de 1000 Hz yenileme hızı ve 6000 DPI’a kadar seviyesi bulunuyor. Bunun yanı sıra RGB desteğini de içerisinde barındıran modelin üç adet programlanabilir fiziksel tuşu da bulunuyor. Ürünün fiyatı da 170 TL seviyelerini geçmiyor.

Şu sıralar teknolojik ürünlerin pahalı olmasıyla beraber, oyuncuları da düşünerek en uygun fiyatlı fare seçeneklerini araştırdık ve sizlerle paylaştık. İlerleyen dönemlerde yeni ve farklı ürünleri inceledikçe yeniden sizlere bilgiler verecek, tüm ürünleri sizlerle detaylı şekilde paylaşacağız. Bizleri takipte kalın.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Teknoloji Teknolojidir. Bana Aksini Söyletemezsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Eli parmağı küçük olanlar kesinlikle g300s alsınlar senelerdir kullanırım sabit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir