1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Uygun Fiyatlı Apple Watch SE İçin Tarih Netleşti

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE İçin Tarih Netleşti

uygun fiyatlı apple watch se

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı uygun fiyatlı yeni Apple Watch modeli olacak olan uygun fiyatlı Apple Watch SE modelinin duyurulacağı tarih netleşti. İşte Apple’ın yeni uygun fiyatlı Apple Watch modeli ile tanışacağımız o tarih. 

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, 15 Eylül tarihinde yeni ürünlerini ve yeni servislerini duyuracağı bir etkinlik düzenleyecek. Apple her yılın Eylül ayında etkinlik düzenler ve bu etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtırdı. Gelen son bilgilere göre Apple bu yıl Eylül geleneğini bir kenara bırakacak ve düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modelleri yerine diğer ürünlerini duyuracak. 

Apple’a yakınlığı ile bilinen teknoloji analisti Jon Prosser’in açıklamalarına göre Apple, 15 Eylül tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte yeni bir Apple Watch modeli duyurusu gerçekleştirecek. Ortaya atılan iddiaya göre tanıtılacak olan Apple Watch modeli, Watch SE ismi ile duyurulacak. Bir başka iddia göre ise Apple, uygun fiyatlı Apple Watch modelini “Apple Watch” ismi ile Apple Watch Series 6 ismi ile beklenen Apple Watch modelini ise “Apple Watch Pro” ismi ile duyuracak. 

Uygun Fiyatlı Apple Watch SE Teknik Özellikleri

Apple’ın fiyatı ile dikkat çekecek olan yeni Watch SE modeli ( Apple Watch ismi ile de gelebilir ) 40 mm ve 44 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutuna sahip olacak. LTE ve LTE’siz versiyonlarının bulunacağı Watch SE modelinin, Apple’ın Apple Watch Series 4 modeli ile aynı tasarıma sahip olacağı aktarılıyor. 

Apple’ın Apple Watch Series 5 modelinde getirdiği her zaman açık ekran ve EKG çekme özelliklerinden yoksun olacak olan uygun fiyatlı Apple Watch modeli, M9 hareket sensörüne sahip olacak. 

Amerika Birleşik Devletleri’nde 199 dolar uygun bir fiyat etiketi ile satışa sunulması beklenen yeni Apple Watch modelinin ülkemizdeki yüksek kur ve vergilendirmeler nedeniyle uygun fiyatla satışa sunulması beklenmiyor. Hali hazırda Apple Watch Series 3 modelinin üstüne konumlandırılacak olan uygun fiyatlı  Apple Watch SE modelinin fiyatı tam olarak açıklanmasa da Apple Watch Series 3 modeli ülkemizde 1.749 TL fiyat etiketi ile satışa sunuluyor. 

Apple 15 Eylül Etkinliğinde Neler Duyuracak?

Teknoloji devi Apple, 15 Eylül 20:00’da başlayacak olan etkinlikte, yeni Watch SE modelinin yanı sıra, Apple Watch Series 6 modelini de duyurması bekleniyor. Apple’ın yeni Apple Watch Series 6 modeli yeni OLED ekran, güncelleştirilmiş işlemci ve gelişmiş sağlık özellikleri ile birlikte gelmesi bekleniyor. Kandaki oksijen seviyesini ölçeceği söylenen Apple Watch Series 6 modelinin yanında Apple’ın 4. nesil iPad Air modelini ve AirPods Studio kulaklığını duyurması bekleniyor. Apple’ın etkinlikte ayrıca eşya takip aksesuarı AirTags’ı da duyuracağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap